Voldemar Luhti hobuste maailm
Ajad ja hinnad
01.11.24 - 31.10.25
Tori Hobusekasvanduses avaneb põnev võimalus tutvuda legendaarse puufiguuride meistri Voldemar Luhti hobustega – tema lummava loominguga, mis toob võrratu detailsusega esile Eesti taluelu igapäeva läbi hobufiguuride. Näitusel saavad külastajad näha puusse jäädvustatud hobuseid nii töö- kui meelelahutushetkedel.
Kirev elukäik, kirg hobuste vastu
Voldemar Luht, sündinud 1919. aastal Tomski kubermangus, tuli kolmeaastasena koos perega Eestisse. Juba poisina oli ta hobustest lummatud ja meisterdas oma esimese hobuse viieaastaselt. Tema esimene puuhobune valmis aga alles pensionieas 1980ndatel, kui ta alustas “Hobuse 1000 tööd” seeria loomist. Selle seeria raames sündis kokku ligi 500 hobusefiguuri, millest ligikaudu 50 on koha leidnud Eesti Maaelumuuseumides. Nüüd on osa sellest kollektsioonist eksponeeritud Tori Hobusekasvanduses.
“Hobuse 1000 tööd” – austusavaldus hobuste rollile Eesti elus
Luhti looming räägib lugusid Eesti talurahva tööst ja traditsioonidest – hobused kändude juurimisel, rehepeksul või kartulivagude künnil. Lisaks tööstseenidele jäädvustas Luht ka olulisi elusündmusi nagu pulmad, koolitee ja matused, sidudes hobuse piltlikult iga eestlase eluteega. Näitusel saab näha figuure, mis kujutavad hobuste tööd, samuti ka peole minekut ja meelelahutust, pakkudes mitmekülgset pilti sellest, kuidas hobused meie igapäevaelu varem mõjutasid.
Lisaks puufiguuridele on Tori näitusel eksponeeritud ka kümme hobust kujutavat joonistust, mis annavad aimu Luhti pikaajalisest hobusearmastusest.
Näitus avatud kuni 31. oktoobrini 2025
Tahad tutvuda imelise kätetööga, siis tasub kindlasti see näitus üle vaadata. Voldemar Luhti nikerdused Tori Hobusekasvanduses jutustavad igale vaatajale loo, mis on sama inspireeriv kui hobuste ja inimeste omavaheline side läbi aastasadade.