"Teine vaade Hollandile": dokumentaalfotode näitus

Akadeemia 3, 80010 Pärnu linn, Pärnu, Pärnu maakond, Eesti
Vaata kaardil

Ajad ja hinnad

03.06.24 - 28.06.24

15:00 - 18:00

3. juunist 28. juunini on Pärnu Keskraamatukogu trepigaleriis fotonäitus "Teine vaade Hollandile", autoriks diplomaat Mare Tropp.

"Diplomaadi töö olulisemaid tahke on tõlkimine, seda kõige laiemas tähenduses. Diplomaat tõlgib Eestit teistele riikidele ja ka vastupidi. Sõnumit saab kohale viia üksnes teist riiki põhjalikult tundes. Pead mõistma tema ajalugu, väärtusi, kultuuri ja mis kõige tähtsam – inimesi. Dokumentaalfotograafia, tänavamelus ehedate, kordumatute ja vahest lõbusate hetkede märkamine andis võimaluse kogeda Hollandit uue nurga alt.

Kuigi Madalmaade Kuningriik jääb territooriumi suuruselt Eestile alla, elab seal ligi 18 miljonit inimest. Jah, kevaditi õitsevad põldudel tulbid ja mõnes kohas on säilinud vanu tuulikuid, aga võrreldes populaarse kuvandiga on riigi nägu märksa paljutahulisem. Fotod püüavad seda mitmekesisust peegeldada.

Esmakordselt oli näitus üleval Haagi saatkonnas maist novembrini 2021. Inimeste tagasiside näitas, et fotod läksid neile korda. Nii mõnigi hollandlane väljendas äratundmisrõõmu."
 

Mare Tropp
Diplomaat, Haagi saatkonna asejuht ja konsul 2018-2022

4. juunil kell 17.00 toimub Pärnu Keskraamatukogu suures saalis vestlusõhtu Mare Troppiga, olete oodatud!

Vestlusõhtu sündmus Facebookis