Taaskasutusnäitus ANNA UUS ELU – PUSA

Uue Kunsti Muuseum, Rüütli 40a, Pärnu, 80010 Pärnu maakond, Eesti
Vaata kaardil

Ajad ja hinnad

25.11.23 - 31.03.24

11:00 - 18:00
Min 5.00€
Max 8.00€

Uue Kunsti Muuseum korraldab juba üheteistkümnendat korda taaskasutusteemalist näitust ANNA UUS ELU, mis käesoleval aastal kannab pealkirja PUSA.

Kangasiilust, lõngajupist, segamini niidirullist- harutada lahti miski, millest taas luua uut ja põnevat.

Vahest oleme me kõik kui segamini lõngakerad aga kuidas leida see miski, mis lahendaks ja päästaks meid taas sellest segadusest.

Taaskasutusnäituse alateema andis kõigile näitusest osavõtjatele teemat vabalt tõlgendada ning lasta oma ideel vabalt lennata.

Nii on bioprügist loodud akvarellid, vanast rattast gobelään, riidejääkidest kootud kaltsuvaipadest õlakotid, tuhast ja tolmust maalid, suhkrupakist skulptuur. Kunstnike fantaasia on olnud piiritu.

Näitusel osalevad: Aneli Toht, Anna Sui, Anneli Säre, Aet Ollisaar, Ants Kippasto, Auli Uiboupin, Aureelia Mitt, Ave Kruusmaa, Belliisi Seenemaa, Eiliki Pukk, Epp Margna, Erik Teemägi, Eva Karmen Kasemets, Eve Selisaar, Helve Alla, Hedda Peet, Johanna Mauer , Kaia Rähn, Kalli Sein, Karin Evart, Karmen Kärg-Randma, Kerttu Siplane, Liis Tisler, Liisa Kanemägi, Liisi Tani, Liisu Saar ja Alice Kupri, Liivi Lepik, Maarja Noorväli, Margit Toomlaid, Mari-Liis Makus, Marin Nooni, Marja Matiisen, Malle Käos, Mare Liigand, Merle Nisuma ja Kaido Torn, New Rustic, Pille Pattak, Piret Männa, Piret Uibotalu, Priit Kõiv, Richard Denny, Signe Taremaa, Sigrid Huik, Teet Suur, Tiiu Randmann-Mihkla, Tiiu Leis, Tuuliki Peil-New Life Studio, Valev Sein, Viivi Aavik, Ülle Andre, Ülle Erm.

Näituse kuraator: Marie Virta

Näitusega paralleelselt toimuvad töötoad, kus õpetatakse ning tutvustatakse põnevaid taaskasutuse tehnikaid. Töötubade info alates 11.12.2023 Uue Kunsti Muuseumi kodulehelt: www.mona.ee

 

Näituse Anna uus elu üheks eesmärgiks on muuta inimeste mõtlemist taaskasutuse väärtustamise kaudu loodussõbralikumaks ning ära visatud asjades näha väärtuslikku, kui mitte endale, siis teistele. Probleemiks keskkonnale on tootmisprotsessides tekkivad tootejäägid, millest disainerid-kunstnikud oskavad värske pilguga luua uusi disainesemeid.

 

ANNA VANALE UUS ELU JA SÄRA!

26.november 2023– 25.veebruar 2024, Uue Kunsti Muuseumis, Rüütli 40a, Pärnu.