Sindi linna kogupere avastusretk "Sindi lood". Päeva lõpetab The Tuberkuloited!

Sindi linn, Pärnu, Pärnu maakond, Eesti
Vaata kaardil

Ajad ja hinnad

14.04.24

13:00 - 18:00

Tule 14. aprillil kell 13 avastusretkele Sinti, Pärnumaale ja saa osa ajaloolise vabrikulinna põnevaimatest paikadest ja lugudest. Tasuta koguperepäevale “Sindi lood”  paneb väärika punkti kell 17 kohalik kultusbänd The Tuberkuloited.

Sindi on Tori valla suurim asula ja ainus linn. Pärnu linna külje all 19. sajandil tekkinud vabrikulinn on näinud erinevaid aegasid, aga viimastel aastatel on Sindi arenenud kohaks, mida tullakse avastama nii lähemalt kui ka kaugemalt. Ja põhjusega, sest siin on uus kärestikukeskus, palju muusikat ja tihedalt kauneid vaatamisväärsusi. Kas teadsid, et Sindi linnas on 59 ehitismälestist ja kaks kinnismälestist? Sellega on Sindis kõige rohkem muinsuskaitse all olevaid objekte ühe elaniku kohta ja palju autentset ilu, mida vaadata.

Esmakordselt Sindis toimuv avastusretk “Sindi lood” on harukordne võimalus saada osa Sindi rääkimata lugudest ja avastada seda, kuidas elati erilises vabrikulinnas toona ja mis toimub Sindi kogukonnas täna. Kokku 14 punktiga teekonnal aitavad Sindi parimad asjatundjad ja kogukonna entusiastid avada selle seni veel avastamata linna olemust.

Üritus on mõeldud kogu perele ja on kõigile huvilistele tasuta.

Päeva lõpetab kell 17 vast renoveeritud Sindi seltsimajas linna kultusbänd The Tuberkuloited, kes tähistab tänavu oma 33. sünnipäeva.

Olete väga oodatud, sest sisse on võimalik piiluda kohtadesse, mille uksed on tavaliselt suletud.

Sind ootavad teiste seas avastama:
● SINDI JUMALAILMUMISE KIRIK
● SINDI TEENINDUSMAJA
● SINTI PLAANITAV KESKVÄLJAK
● KÄRESTIKU KESKUS
● SINDI TULETÕRJE SELTS JA POLITSEI
● SINDI SELTSIMAJA
● SINDI RAAMATUKOGU
● SINDI GÜMNAASIUM
● SINDI VANIM MAJA (PÄRNU MNT 51)
● SINDI VABRIK
● SINDI MUUSEUM

Selleks, et põneval ja harival avastusretkelistel kõht tühjaks ei jääks, seisavad hea mitmed osapooled. Naiskodukaitsjad pakuvad sooja jooki ja suppi kärestiku juures. Palavalt armastatud Alla koogiköök on sellel päeval erandkorras avatud ja pannkooke pakume Sindi vanimas majas (Pärnu maantee 51). Sindi gümnaasiumi õpilased avavad koolis kohviku. Sooja jooki ja mustikasuppi saab osta Sindi raamatukogust. Avatud on kohvik ka Sindi seltsimajas.

Pane oma avastusretke trajektoor kokku lähtuvalt oma eelistustest ja kohtume Sindis! 

Üritus on tasuta ja sellel osalemiseks ei ole tarvis eelnevalt registreerida.

Kohtume 14. aprillil Sindis!

Rohkem infot: www.torivald.ee/sindilood