Sakala tee matk 2024

C. R. Jakobsoni Talumuuseum, Kurgja-Linnutaja, Kurgja, 87612 Pärnu maakond, Eesti
Vaata kaardil

Ajad ja hinnad

17.03.24

10:00 - 16:00
Fix 6.00€

17. märtsil algusega kell 10.00 toimub Vanaõuelt Kurgjale C. R. Jakobsoni surma-aastapäevale pühendatud traditsiooniline matk "Sakala teel", mida korraldavad ühiselt RMK Külastuskorraldusosakonna Lõuna-Eesti piirkond ja SA Eesti Maaelumuuseumid/C. R. Jakobsoni Talumuuseum. Sel aastal 19. märtsil möödub C. R. Jakobsoni surmast 142 aastat.

1961. aastast alates korraldatud Sakala tee matk kulgeb mööda metsateed Kurgja ja Vanaõue vahel, mida mööda C. R. Jakobson käis Viljandisse ajalehte toimetama. Matka pikkus on 12,2 km.

Matka alguspunkt on Viljandimaal, Põhja-Sakala vallas Vanaõue Puhkekeskuse vastas Sakala tee matkaraja alguses.

Puhkepause saab teha Maltsaare puhkekohas ja Saeveski metsaonni juures. Maltsaare puhkekohas pakume teed ja küpsiseid. Saeveskis ootavad matkajaid lõke, tee ja suupisted ning aasta looma, lindu, orhideed ja sammalt tutvustav väljapanek.

Iga matkal osalenu saab finišisse jõudes medali. Kurgjal C. R. Jakobsoni Talumuuseumi rehetoas ootab matkalisi soe supp ja tee. Osalejatele on veski, aida, sauna ja lauda külastamine tasuta, häärberis saab püsinäitusega tutvuda poole hinnaga.

Tänavu on RMK poolt organiseeritud buss Kurgjalt Vanaõuele matka alguspunkti. Buss väljub Kurgja bussipeatusest kl 9.20 ning vajalik on eelregistreerimine. Transporti vajavate inimeste arvu palume märkida registreerimisvormis! Autod saab parkida Kurgja parklatesse.

Matka osalustasu on 6 € (koolieelikud tasuta). Osalustasu kogutakse matka alguspunktis Vanaõuel. Matkal osalemiseks palume täita registreerimisvorm: https://forms.office.com/e/0HuKMLxckn

 

Info ja küsimused:
kurgja@memu.ee
5860 0025