Pärnu Linnaorkester. Rändavad laulud ''Smaragdroheline''

Pärnu Kontserdimaja, Aida 4
Vaata kaardil

Ajad ja hinnad

26.04.24

19:00 - 23:59
Min 16.50€
Max 71.50€

RÄNDAVAD LAULUD 

„SMARAGDROHELINE“

26. aprill kell 19 Pärnu kontserdimaja

Solistid Sepo Seeman, Karin Tammaru

Dirigent Mihhail Gerts 


Kava:

W. A. Mozart Sümfoonia nr 41 „Jupiter“
T. Aints/M. Kalmet „Rändavad laulud“

2010. aastal Eesti Muusika Päevadel esietendunud Tauno Aintsi / Madis Kalmeti laulutsükkel on üks Pärnu Linnaorkestri ajalukku jäädvustunud ettevõtmistest, mida orkestri liikmed oma juubelihooajal soovivad taas ette kanda. Nagu toona, nii ka nüüd on dirigendiks Mihhail Gerts.


„Lausa nägemuslikku inspiratsiooni kogesin Hollandis. Imearmsas Delfti linnakeses jalutades kuulsin kirikust kostmas Mozarti „Reekviemi" ja kiriku taga kanali ääres mängis leierkastimees oma lihtsaid viisikesi. See oli nii kummastav ja mõjuv! Samal ajal kirikust kostev „kõrge" ja tänavanurgal helisev „madal"... Tegelikult on nad alati koos kõlanud ja kõrvuti eksisteerinud – professionaalne ja kõrgkultuuriline ja rahvalik, igavikuline ja argine... Ja sellest kinnistus ka põhiidee ühendada sümfooniaorkester ja väntorel, virtuoos ja tänavamuusik, keeruline ja lihtne.“
Madis Kalmet

Pärnu Linnaorkester on teinud märkimisväärset koostööd mitme maineka festivaliga, esinenud nii rahvusvaheliselt tuntud dirigentide ja solistide kui ka noorte tulevikutalentidega, luues unustamatuid muusikaelamusi.
Orkestri missioon on leida üles noored muusikud ja pakkuda neile esinemisvõimalust koos professionaalse kollektiiviga ning julgustada elukutse valikul.

Mitmekülgsed, žanriliselt vaheldusrikkad ja loomingulised hooajad on pakkunud rohkelt esinemisi Pärnu traditsioonilistel sündmustel, erinevates muusikalavastustes ja ooperites. Lisaks on salvestatud arvukalt Eesti heliloomingut, väärtustades kodumaiste autorite töid.

Orkestri esitused on jõudnud plaatidele ja filmide heliribadele, pakkudes elamusi nii kinoekraanidel kui ka muusikasõprade kodudes. Väärtustame särava muusika loomist ning loome rõõmu ajatu muusikaga.
Olete palutud juubelihooajal kogema muusika maagiat ning avastama uusi helimaailmu koos Pärnu Linnaorkestriga.