Pärnu Linnaorkester ''Muusa puudutus #7''

Pärnu Kontserdimaja, Aida 4
Vaata kaardil

Ajad ja hinnad

28.03.24

18:00 - 23:59
Min 9.50€
Max 71.50€

MUUSA PUUDUTUS #7 
“KORALLPUNANE”
28. märts Pärnu kontserdimaja


Pärnumaa muusikakoolide solistid
Dirigent Andres Kaljuste 

Pärnu Linnaorkestri üks kandev missioon on noortele muusikutele esinemisvõimaluste pakkumine koos professionaalsete muusikutega suurel laval. Traditsiooniline kontsert Muusa Puudutus on toimunud koostöös Pärnu Muusikakooliga alates aastast 2012. 
Kontsert pakub noortele muusikutele võimalust astuda üles suurel laval koos sümfooniaorkestriga ning avastada oma muusikalisi võimeid.
Sel aastal toimub „Muusa puudutus“ juba seitsmendat korda. Kontsert toob lavale Pärnumaa muusikakoolide säravad solistid, kelle esitusi koos Pärnu Linnaorkestriga toetab dirigent Andres Kaljuste.

Pärnu Linnaorkester loodi 1994. aastal ning tähistab tänavu 30. juubelihooaega, hoides klassikalist muusikat kuurortlinna südames. 
Lääne-Eesti ainus professionaalne sümfooniaorkester on arendanud ja rikastanud kohalikku kultuurielu ning Eesti muusikakultuuri laiemalt, pakkudes kõrgetasemelisi muusikaelamusi nii suvepealinna, kogu Eesti kui ka rahvusvahelisele publikule. 
Pärnu Linnaorkester on teinud märkimisväärset koostööd mitme maineka festivaliga, esinenud nii rahvusvaheliselt tuntud dirigentide ja solistide kui ka noorte tulevikutalentidega, luues unustamatuid muusikaelamusi.
Orkestri missioon on leida üles noored muusikud ja pakkuda neile esinemisvõimalust koos professionaalse kollektiiviga ning julgustada elukutse valikul.
Mitmekülgsed, žanriliselt vaheldusrikkad ja loomingulised hooajad on pakkunud rohkelt esinemisi Pärnu traditsioonilistel sündmustel, erinevates muusikalavastustes ja ooperites. Lisaks on salvestatud arvukalt Eesti heliloomingut, väärtustades kodumaiste autorite töid.
Orkestri esitused on jõudnud plaatidele ja filmide heliribadele, pakkudes elamusi nii kinoekraanidel kui ka muusikasõprade kodudes. Väärtustame särava muusika loomist ning loome rõõmu ajatu muusikaga.
Olete palutud juubelihooajal kogema muusika maagiat ning avastama uusi helimaailmu koos Pärnu Linnaorkestriga.