Pärnu Kunstide Kooli lõpetajate näitus “Noored ja näljased”

Pärnu Linnagalerii Kunstnike Maja, Nikolai 27, Pärnu, 80014 Pärnu maakond, Eesti
Vaata kaardil

Ajad ja hinnad

29.05.24 - 15.06.24

11:00 - 14:00

Pärnu Kunstide Kooli lõpetajate näitus Pärnu Linnagaleriis on kujunenud juba traditsiooniliseks ja väga oodatud sündmuseks. Noored teevad kaasa kogu näituse ettevalmistusega seotud protsessi planeerimisest kuni avamiseni välja. Lisaks teoste loomisele saavad nad võimaluse kätt proovida nii kuraatorite, ruumikujundajate, disainerite, maalrite kui ka  installeerijatena.

 

Lisaks stuudiumi jooksul valminud töödele üllatatakse publikut seekord avamisel ka performatiivse teosega, millest osa saab hiljem näitusel vaadata videona.

Viis aastat koos õppimist ning projektides osalemist on muutnud kursuse omavahel lähedaseks ning ühiselt on jõutud nii mõndagi korda saata. Oluliste projektidena võib välja tuua kooli noortetoa rajamise, teatrikujunduse loomise lavastusele “Me ju leppisime kokku…” ning ühised katsetused sotsiaalse kunsti ja disaini valdkonnas.

 

“Noored ja näljased” on omalaadne hoiaku- ja seisundikirjeldus. “Me oleme noored ja näljased. Näljased elu, kunsti ja loomise järele, kunstikooli ja põhikooli graafikute tõttu sageli ka lihtsalt füüsiliselt näljased,” selgitavad noored.

Liina Unt, kellele see on esimene kursus juhendada, peab noori isepäisteks ja andekateks loojateks, kelle jaoks on kunst orgaaniline eneseväljenduse viis.

“Ma loodan, et vajadus ja oskus end visuaalselt väljendada jääb nende elu osaks. Kunsti huvihariduse eesmärgiks ei ole ilmtingimata ettevalmistada kunstnikke, vaid anda vajalikud oskused maailma ja iseenda mõistmiseks ning tõlgendamiseks.”

 

Näitusel osalevad Pärnu Kunstide Kooli lõpetajad: Erik Pärn, Kati-Kirke Karotam, Anngret Elionor Melts, Polina Vedehhova, Thomas Kaljula, Luise Mängel, Olivia Moorits, Anne-Luiza Pill ja Elsa Makarov

 

 

Näitus jääb avatuks 15. juunini 2024.