Nukuteatrimuuseumi rändnäitus "TEATRINUKKUDE VÕLUMAAILM" Pärnu Muuseumis

Pärnu Muuseum, Aida 3, Pärnu, 80010 Pärnu maakond, Eesti
Vaata kaardil

Ajad ja hinnad

28.09.23 - 07.01.24

10:00 - 18:00
Min 5.00€
Max 27.00€

Nukuteatrimuuseumi rändnäitus
„TEATRINUKKUDE VÕLUMAAILM“
Pärnu Muuseumis
28.09-07.01.2024

 

Tallinna vanalinnas asuv Nukuteatrimuuseum on koduks üle kaheksasajale teatrinukule, kes on kunagi laval üles astunud. Esmakordselt jõuab Nukuteatrimuuseum rändnäitusega paikadesse üle Eesti: 28. septembril seab näitus end uue aastani sisse Pärnus, Pärnu Muuseumi 3. korruse ajutiste näituste saalis.
 

Rändnäitus on lühivorm Nukuteatrimuuseumi püsiekspositsioonist ja pakub sellega sarnaselt teadmisi ajaloost, võimalust mängida ise teatrinukkudega ning tutvuda lavastust ettevalmistava protsessiga.
 

Sarnaselt Nukuteatrimuuseumi püsiekspositsioonile tutvustab rändnäitus kõige enam levinud nukuliike – varjunukke, lauanukke, käpiknukke, varrasnukke ja marionette –, mida esindavad näited Nukuteatri (tänase Eesti Noorsooteatri) kunagistest lavastustest. Enamjaolt on tegemist väärtuslike originaalnukkude koopiatega, mille on valmistanud rändnäituse jaoks Noorsooteatri nukumeistrid. Näitusele on valitud nukke seitsmest erinevast kümnendist ning nukuvalik peegeldab teatri endisi ning praegusi kunstilisi juhte ja peakunstnikke.
 

Nukuteatrikunst ehk elutu eseme animeerimine on aastatuhandeid vana traditsioon ja olnud peamiselt täiskasvanute pärusmaaks. Lasteteatrina on nukuteater tuntust kogunud alles viimase aastasaja vältel. Enamasti on teatrinukul laval teistsugused etendamise võimalused kui inimesel: teatrinukk võib ületada inimese kehalisusest tulenevaid piire ning on võimeline tegema asju, mida inimene ei saa: lennata, muutuda elusast elutuks ja tagasi elusaks, hetkega kaduda jne.


 

Näitusele on oodatud suured ja väikesed nukuteatri- ja teatrinukkude austajad ning huvilised.
 

***

Näituse juurde kuulub lisategevus, mida saavad õpetajad juba välja töötatud materjali abil viia lastega läbi iseseisvalt.

Pärnu Muuseum pakub näituse raames ka haridusprogrammi. Täpsem info Pärnu Muuseumi kodulehel.