Mikrokonverents "Tervisetehnoloogia - Pärnu arengu väljavaade ja -kutse"

Estonia Resort Hotel & Spa, A. H. Tammsaare pst 4a, Pärnu, 80010 Pärnu maakond, Eesti
Vaata kaardil

Ajad ja hinnad

06.12.23

14:00 - 17:00

6. detsembril kell 14 toimub Estonia Resort Hotel & Spa konverentsikeskuses Pärnumaa Ettevõtete Koja ja Pärnu kolledži ühine mikrokonverents "Tervisetehnoloogia - Pärnu arengu väljavaade ja -kutse".

Aastaks 2050 lisandub Eestis sada tuhat ja Euroopas 40 miljonit 65+ vanuses inimest. Olemasolev sotsiaal-tervishoiusüsteem vajab uusi lahendusi, et kasvava nõudlusega hakkama saada. Tervisesektor on samas kujunemas multitriljonikäibega äriks, kus uued tehnoloogiad on osa lahendusest. Sellesse sektorisse tasub investeerida!  

Tervisetehnoloogiad (TT) hõlmavad lisaks meditsiinis otse kasutatavatele info- ja biotehnoloogia, elektroonika, telekommunikatsiooni ja robootika seadmetele, ka laialdast sotsiaalsete oskuste kompleksi. Nende omavaheline integratsioon lubab parandada tervishoiu- aga ka hooldusteenuste kvaliteeti, tõhusust ja kättesaadavust.

Pärnumaal on innovaatiliselt juhitud suur haigla, kaheksa suurt spaad ja rida hooldusettevõtteid, kel arvestatav arendusvõimekus. Pärnu oma kompaktsuses ja ettevõtlikkuses, arvestades siinsete ettevõtete-asutuste profiili, tulevikus paranevat juurdepääsu ja tervise-hooldusnõudluse olulist kasvu, võiks ju olla idufirmades ja ülikoolides arendatavate tervise-hooldustehnoloogiate katselabor ja tootmisbaas.

Kas Pärnul võiks olla ambitsioon saada Eesti kolmandaks tervise(tehnoloogia)keskuseks, kohaks, kus tehisaru abil disainitakse ja toodetakse seadmeid, teenuseid ning uuenduslikku mõttelaadi?

Programm

14.00 Tervitused
14.05 Võtmeesinejad:

 • Prof Tõnu Esko, TÜ arendusprorektor, inimesegenoomika professor 
 • Dr Jana Holmar, TTÜ tervisetehnoloogiate instituudi vanemteadur 

15.00 Tagasiside paneel – mida sai kõrva taha panna?

 • Modereerib Marika Priske, Gennet Laboratories Ltd
 • Andrus Aljas, Estonia Spa Hotels tegevjuht
 • Mare Sogenpits, Pansionaat Fööniks juht
 • Urmas Sule, SA Pärnu Haigla juhatuse esimees
 • Riido Viilup, Pärnu abilinnapea 

  Üritus on tasuta! Vajalik on eelregistreerumine.

  Registreeru mikrokonverentsile