Koolinoorte kirjade näitus "Kiri Koidulale!"

Koidula muuseum, Pärnu, Pärnu maakond, Eesti
Vaata kaardil

Ajad ja hinnad

24.01.24 - 09.03.24

10:00 - 18:00
Min 5.00€
Max 15.00€

Lydia Koidula 180. sünniaastapäeva sügisel kutsus Pärnu muuseum koolinoori üle Eesti kirjutama Koidulale kirja. Nagu kirjasõbrale.

Küsisime noortelt, mida oleks Lydial kui luuletajal, jutukirjutajal, ajakirjanikul, näitekirjanikul, teatri loojal, rahvusliku identiteedi kujundajal põnev teada meie aja kohta. Novembriks jõudis muuseumi postkasti 78 käsitsi kirjutatud kirja, kus noored rääkisid Koidulale endast, oma perest ja sõpradest, argielust, haridusest, ühiskonnast ja poliitikast, loodusest, keskkonnast ja unistustest.

Valik kirju on kõikidele huvilistele lugemiseks nähtavad Koidula muuseumi ajutiste näituste saalis 2. korrusel.
 

"Ärgata, vaimustuda, saada kirjanikupalkagi - see on minu unistus. Loodan, et mul on võimalik Teile kunagi taas kord kiri saata ning teatada, et unistus on täitunud. Seniks kirjutan salamisi, tiivustun kitarri tinistavatest noormeestest, sinise jopega õpetajast ning liiga õhukeselt riietunud turistidest. Inimestest, jah, inimestest. Inimestest, keda armastan.

Keegi kunagi kusagil kirjutas: “Püüan olla lahke kõige vastu, mida näen, ning kõiges, mida ma näen, märkan ma teda.” Nõnda on mulle kallite inimestega. Nemad innustavad mind olema nii heasüdamlik kui võimalik, samuti looma, kirjutama, luuletama, avastama…" / Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi õpilane Triinu Kirschbaum 12. oktoobril 2023.