Eesti gruuv 1970-80ndad

Pärnu Kontserdimaja, Aida 4
Vaata kaardil

Ajad ja hinnad

25.12.23

16:00 - 18:00
Min 31.50€
Max 41.50€

R 22.detsember 19.00 Alexela kontserdimaja

E 25. detsember 16.00 Pärnu kontserdimaja

T 26. detsember 19.00 Jõhvi kontserdimaja

K 27. detsember 19.00 Vanemuise kontserdimaja


Eesti gruuv 1970-80ndad


Rita Ray, Robert Linna, Ivo Linna

Lexsoul Dancemachine

Erikülalised Lembit Saarsalu, Tõnu Naissoo

Politsei – ja piirivalveorkestri Big Band, ÜENSO orkester

Dirigent Riivo Jõgi


Okupatsiooni kiuste kõlas 1970ndatel ja 1980ndatel Eesti raadios ja pidudel funk’i, souli ja džässi mõjutustega muusika, mida ka salvestati. Osa sellest jäi arhiividesse oma aega ootama. Nüüd on see käes – Rita Ray, Robert Linna ja Ivo Linna toovad tuntud ja senitundmatud pärlid kuulajateni!

 

Laval on ka supergrupp Lexsoul Dancemachine koos orkestriga, mis on kokku pandud Üle-eestilise Noorte Sümfooniaorkestri keelpillimängijatest ning Politsei- ja Piirivalveorkestri torusektsioonist – juhatab Riivo Jõgi. Tänaste tippmuusikute ja toonaste legendide vahele loovad ühendava silla erikülalised saksofonist Lembit Saarsalu ja helilooja-pianist Tõnu Naissoo.

 

Kõlab raudse eesriide kiuste Eestisse imbunud laia maailma mõjuline muusika. Apelsini, Marju Kuudi, Els Himma, Raivo Tammiku, Uno Naissoo, Gunnar Grapsi ja Valter Ojakääru looming; sekka Eesti Raadio esimeses stuudios öösiti poolsalaja salvestatud originaalpalu ja Lääne autorite laule, mille uusversioonid ja lüürika loodi Soome raadiolainete kaudu püütud Detroidi Motowni, New Yorgi Atlanticu või Columbia Recordsi artistide esituste põhjal.

Kõlab muusika, mida mängiti Viru Varieteest Kevade kohvikuni, põrandaalusest Soul Clubist Linnahallini. Osa repertuaarist on jäädvustatud sadadele tuhandetele vinüülplaatidele, mida leiab vanaema pööningult ja hipsteri plaadikogust. Teine pool salvestisi on paraku jäänu avaldamata võõrvõimu jaoks sobimatu sisu või teisitimõtlejast artisti tõttu.

 

Eesti muusika legendidele teevad kummarduse Eesti Kontsert ja Estonian Funk Embassy.