Armastuse lood

Nooruse Maja, Roheline 1b, Pärnu, 80036 Pärnu maakond, Eesti
Vaata kaardil

Ajad ja hinnad

17.09.23 - 06.11.23

10:00 - 10:00

Kunstnik tutvustab end nii:

Minu nimi on Anastasia Kudenko.

Olen iseõppinud kunstnik, Pärnu linnast pärit. Nüüdseks olen elanud seitse aastat imelises Tallinna linnas. Erialalt olen alushariduse pedagoog ja töötan lasteaias erivajaduste lastega. Olen armastanud joonistada juba lapsepõlvest saadik, kuid kahjuks ei ole mul olnud võimalik korralikult kunstikoolis käia ega maalikursustel osaleda.

Minu huvi õlimaali vastu tekkis 2013. aastal, kui hakkasin osalema Pärnu Nooruse Maja huviringis. Kahjuks, õppimine kestis lühikese aega. Pärast otsustasin iseseisvalt osalema tuntud kunstnike veebipõhistes töötubades. Hiljem proovisin ka akrüülvärve. Osa töödest on maalitud pintslitega ja mõned tööd ka maalinoaga. Oli periood, mil tegelesin ka siidimaaliga. Peale kunsti maalimist, mul on olemas veel väike hobi, tikandite tikkimine.

Mulle meeldivad eredad, küllastunud värvid, kontrastid. Inspiratsiooni saan loodusest, parkides jalutades ja Tallinna vanalinnast, mille lähedal elan. Mind inspireerivad tõsine, emotsionaalselt värviline muusika, targad ja lahked raamatud, meeldejäävad filmid ja huvitavad inimesed. Mind inspireerivad kogenud maalikunstnike tööd. Ma armastan väga ja hindan impressioniste.

Mulle meeldib võtta ette uusi teemasid, seada endale erinevaid loomingulisi ülesandeid ja otsida võimalusi nende lahendamiseks. Maalimine ei ole minu jaoks mitte ainult eneseväljendusviis, võimalus säilitada lõuendiga ja maalidega helgeid muljeid ja sündmusi elust, vaid ka võimalus tuua rõõmu ja ilu ümbritsevasse maailma. Oma maalidesse panen oma õnne ja edu soovid ümbritsevatele inimestele, nende heaolule ja harmooniale inimestevahelistes suhetes.

Mind väga rõõmustavad, inspireerivad, toetavad ja soojendavad positiivsed tagasisided, mis saan inimestelt, kes on minu maale ostnud. Panen igasse maali tükikese oma südamest ja hingest. Paljud sõbrad ja tuttavad on juba ammu palunud mind korraldada näitust ja jagada kogu seda ilu, mida ma olen loonud, laiema publikuga.