"Ai tsihh, ai tsahh!" Untsakate metsavennatuur. Kontsert Pikavere vanas vallamajas Pärnumaal.

Pikavere vana vallamaja, Pikavere, 88430 Pärnu maakond, Eesti
Vaata kaardil

Ajad ja hinnad

01.08.24

19:00 - 21:30
Min 15.00€
Max 25.00€

2024 aasta augusti alguses saab teoks midagi väga erilist:

kolmveerand sajandit on möödunud, riigikord (õnneks) muutunud ja maailm mitu uperpalli teinud ning Eesti metsavendade laulud kõlavad taas kord neis paigus, kus nad on sündinud, kus ongi nende kõige õigem koht - seal, kus teise ilmasõja ajal ja järel metsavennad end varjasid ja tegutsesid. 

 

Folkansambel Untsakad on metsavennalaule kogunud ja esitanud mitme aastakümne jooksul. Metsavennatuuriks saab neist lauludest kahetunnine kontsert, mida esitatakse neljas väga erinevas metsavendadega seotud paigas. Kõik need paigad on meie metsavendluse ajaloos olulisel kohal ja väärivad külastamist igal juhul. On nii maapealne kui maa-alune punker, nii vana impossantne vallamaja kui külaplats. On neid, kuhu saab vaid läbi metsa matkates, kui ka neid, kuhu suisa “treppi võib sõita”. 

 

Tuuri esimene kontsert toimub

1. augustil Pikavere vanas vallamajas Pärnumaal - Hirmsa Antsu kodukandis.
 
Iga kontserdi eel saab kuulda ka sealse paiga ja sealsete metsavendade lugu - kes nad olid, kuis nende metsavennaelu algas, oli, lõppes...
Pikaveres kõneleb ajaloolane Mati Mandel.
 

Metsavennatuuriks seavad Untsakad metsavennalauludest kokku ka punkrilauliku – sedagi saab kontserdile tulija Pikaveres, Ennuksemäel, Põrgupõhjas, Nursis endale soetada.

 

Pileteid ning põhjalikku infot iga kontserdi ja selle toimumiskoha kohta saab Piletikeskuse veebilehelt ning Untsakate FB-st ja kodulehelt.

 

Meie sügav kummardus Eesti metsavendadele saab tehtuks koos Pikavere Kultuurikojaga, Viljandi vallaga, Põrgupõhja Risti Seltsiga, MTÜ-ga Nursi Tegusad. Otsata tänulikud oleme Raplamaa ja Võrumaa Kultuurkapitalile toetuse eest!

 

Eesti metsavendade mälestuse elus ja au sees hoidmine on meie kõigi aukohus!

"Ai tsihh, ai tsahh, ai velled!"