Soovitused, mida Pärnus ette võtta jõulukuul 2022

Jõulukuul täitub Pärnu tuledesära, rohkete ürituste ja jõulumaagiaga. Detsembrikuu jooksul toimub Pärnu linnas ja maakonnas nii mõndagi põnevat. Vaata ideid, mida Pärnus jõulukuul ja aastavahetusel ette võtta ning kuhu kindlasti minna, et kõigest sellest osa saada.

Valgusehteis linnatänavad

Esimesel advendil sai Pärnu omale selga jõulurüü. Endla teatri ees olev kuusk on sel aastal eriti silmatorkav. Päkapikke ja jõulutulesid võib märgata nii Pärnu kaupluste vaateakendel kui ka tänavapostide otsas.

Kõige suurem jõulumaagia on koondunud Iseseisvuse väljakule, kuhu sel aastal on püsti pandud valgusinstallatsioon ja kus advendiajal toimub mitmeid üritusi. Jõuluehteis Rüütli tänav lausa kutsub jalutama. Kui ilm on külm, siis põika julgelt sisse mõnda lähedal asuvasse kohvikusse, kust saad soojenduseks võtta tassikese teed või glögi.

Jõuluvalgust jätkub mujalegi. Pernova loodusmaja juures on ka sel aastal toimumas elamusi pakkuv talvevalguse promenaad, mis on kõigile huvilistele tasuta külastamiseks avatud iga päev kell 16-21. Esimesel kolmel detsembrikuu laupäeval on Pernova hoovis pereprogramm, mille raames on lahti ka jääkohvik.

Foto: Laura Rohtlaan

Jõuluturud, kust leiad head ja paremat

Foto: Pärnu Jõuluküla

Detsembrikuus toimub üle terve Pärnumaa suuremaid ja väiksemaid jõululaatasid ja jõuluturge. Näiteks 10. detsembril on Pärnu turul jõululaat ja Ammende villa hoovis jõuluturg.

17.-18. detsembril tasub kindlasti sammud seada Pärnu Iseseisvuse väljakule, sest siis on toimumas Pärnu jõuluküla ja jõuluturg. Need kaks päeva on täis meelelahutust ja kultuurielamusi. Muidugi on jõuluturul kohal ka kohalikud käsitöömüüjad ja kaupmehed, kellelt saad soetada kõik vajaliku kingikotti ja jõululauale. Kel veab, võib jõulukülas kohata ka päkapikke ja teisi vahvaid jõulutegelasi.

Elamused ja sündmused lastega peredele

10. detsembril pannakse Lavassaare Raudteemuuseumis hääled sisse jõulurongile, millega on lubanud kaasa sõita ka jõuluvana. Detsembri teises pooles avab uksed Lottemaa jõulumaa, mis sel aastal ootab kõiki Lotte ja Bruno fänne külla 17.-18. ja 26.-30. detsembril.

Tori hobusekasvanduses on 1.-22. detsembril avatud Tipi ja Täpi jõulumaa, mida saab külastada minimaalselt 10-liikmelise grupiga ja eelneva broneeringuga. Jõuluvana Korstna talu avab oma uksed ja kutsub kõiki uudishimulikke lapsi koos oma vanematega perepäevale lustima teisel jõulupühal ehk 26. detsembril.

Foto: Jõuluvana Korstna Talu

Tegevused jääl

Foto: Viktor Tund

Pärnu kesklinnas Ringi tänaval on uisuväljak, kuhu kõik suured ja väikesed soovijad saavad minna nii päeval kui ka õhtupimeduses uisutama. Uisuväljak on tehiskattega ja seal saab uisutada ka plusskraadidega. Kohapeal on olemas uisulaenutus.

Vahvaid sõite jääl, jõel ja merel korraldab aastaringselt Pärnu Kalatakso, kellega koos on lisaks kala püüdmisele võimalik talvel minna mere peale jääpankasid imetlema või näiteks piknikule või hoopis fotograafiga pildisessioonile.

Jõulumenüüd ja kontserdid

Detsembrikuu jooksul võib paljudes Pärnu toidukohtades nautida jõulumenüüd ja jõulupakkumisi. Teiste seas saab jõuluroogi maitsta ESTONIA Resort Hotel & Spa restoranis NOOT, restoranis Piparmünt ja Hedon SPA restoranis Akord.

Igal advendipühapäeval toimub Ammende villas jõululõuna koos elava muusikaga. 29. detsembril on C.R Jakobsoni talumuuseumis kontsertõhtusöök, kus lisaks toiduelamusele saab kuulata kontserti, kus astuvad üles Katrin Lehismets ja Peeter Kaljumäe.

Nagu ikka, toimub jõulude ajal tavapärasest rohkem kontserte ja etendusi. Näiteks saab Punases tornis vaadata etendust nimega „Pühamees, linnasüütaja, patuoinas“, mis on sobilik kõigile teatri-, ajaloo- ning mänguhuvilistele alates 11. eluaastast. Pärnu Kontserdimajas saab aasta lõpu puhul kuulata järjestikustel õhtutel Elvis Presley ja Adele´i tribüütbände UK-st. Aastale paneb väärika punkti 30. detsembril toimuv Eesti Kontserdi traditsiooniline uusaastakontsert, millega tähistatakse Paavo Järvi 60. sünnipäeva.

Foto: Laura Rohtlaan

Aastalõpu eri

Foto: Viktor Tund

Aastavahetus Pärnus on puhkusehõnguline, täis häid maitseid ning muidugi muusikat. Kui juba Pärnusse sõita, siis tasub puhkama tulla mitmeks päevaks. Siis jõuad lisaks aasta ärasaatmisele ka lõõgastuda, linnas ringi jalutada ja jõulurahu nautida.

Hedonis saab 2022. aasta ära saata 5-käigulise õhtusöögiga ja koos Stefaniga. Ammende villas on võimalus nautida 5-käigulist õhtusööki Siim Roosi ja Emma Johanna Lepasoo saatel. Villa Wessetis on aastavahetusel 6-käiguline õhtusöök ja esineb ansambel Rutiin. Wasa hotellis on aastavahetuspidu koos Põhja-Tallinna ja Sanna Söödiga. Estonia Resort Hotel & Spa-s hoiab külaliste meeleolu üleval Sepo Seeman. Maria talus toimub meeleolukas aastavahetuspidu Väikeste Lõõtspillide Ühinguga.

Tule naudi meeleolukat ja samal ajal rahulikku jõuluaega Pärnus!

Avafoto: Laura Rohtlaan

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile

Liitu meie uudiskirjaga

Visit Pärnu uudiskiri aitab sul veeta oma järgmise puhkuse Pärnus!