Pärnu Linnaorkester: Õhtu virtuoosidega

Pärnu Kontserdimaja, Aida 4
Vaata kaardil

Ajad ja hinnad

Avatud 15.04

19:00 - 23:59
Min 11.20€
Max 16.20€

ÕHTU VIRTUOOSIDEGA
Pärnu Kontserdimaja, laupäev, 15. aprill kell 19

Dirigent: Tomaś Brauner
Solist: Indrek Leivategija (tšello)
Kavas: Tšaikovski, Dvořák, Mozart

Kontserdil esitatakse Pjotr Tšaikovski „Rokokoo – variatsioonid“, Antonín Dvořáki „Tšehhi süit“ op. 39 ja Wolfgang Amadeus Mozarti sümfoonia nr. 38 „Praha”.
Pärnu Linnaorkester korraldab 15. aprillil 2023 Pärnu Kontserdimajas rahvusvahelise hõnguga kontserdi mil astub esimest korda Eestis orkestri ette tuntud Praha Sümfooniaorkestri peadirigent ning Bohuslav Martinů filharmooniaorkestri peakülalisdirigent Tomáš Brauner Tšehhist.
Solistina esitab Pjotr Tšaikovski teose „Rokokoo – variatsioonid“ tunnustatud tšellist Indrek Leivategija, kes on pikalt töötanud Saksamaal, algul Baieri Ringhäälingu sümfooniaorkestris, seejärel Bambergi Sümfoonikute tšellorühma teise kontsertmeistrina.
Tśehhi paikneb geograafiliselt Euroopa südames ning pealinn Praha on olnud kultuuriajaloos üks keskseid linnu. Ka Mozartil oli selle linnaga tihedad sidemed, seal esietendus tema ooper "Don Giovanni", aga ka tema kuulus sümfoonia nr.38. Sealset vaimu ja muusikat tutvustab kuulajatele Tomaś Brauner. Indrek Leivategija on hinnatud nii solisti, ansamblipartneri kui orkestrandina - ta on ka Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontsertmeister, tegutsedes aktiivselt ka kammermuusikuna üle Euroopa.

Täispilet 15€
Sooduspilet 10€