Muinasjutud, mõtisklused ja muusika / POLINA TŠERKASSOVA

Pärnu Muuseum, Aida 3, Pärnu, 80011 Pärnu maakond, Eesti
Vaata kaardil

Ajad ja hinnad

Avatud 27.01

18:00 - 19:00
Fix 10.00€

Näitus UNE HÕLMAS esitleb:

27. jaanuaril algusega kell 18.00 ootame teid osa saama jutuvestja Polina Tšerkassova muinasjuttudest, mõtisklustest ja muusikast.

Kontserdil räägib Polina lugusid unest, unenägudest ja magamisest. Ehk saadab kuulajaid ka väikesele tervendavale uinakule hinge paitavate meloodiatega.

Polina Tšerkassova on jutuvestja ja multi-instrumentalist, kes räägib nii rahva muinasjutte kui ka kaasaegseid ja enda kirjutatud lugusid ning saadab oma jutuvestmist lummava muusikaga mida ta esitab haruldastel rahvapillidel. Polina avaldas neli inspireerivate muinasjuttude audioraamtut tema autorimuusikaga, millest üks ("Helisevad muinaslood") oli nomineeritud Kultuurkapitali kirjanduse aastapreemiale.
Oma juttude saateks mängib Polina eripäraseid muusikainstrumente nagu iraani haamerkannel santur, leedu klarneti sugulane birbyne, türgi tšello esivanem rebab, slovaki flöödikuninganna fujara, aafrika sõrmklaver kalimba ning loomulikult mängib Polina ka eesti kannelt, erinevaid vilesid, torupille ja löökpille.
Polina tihti ütleb, et muinasjutte vajavad eelkõige täiskasvanud, sest lapsed mäletavad ja tunnevad niigi kõike.
 

Näituse- ja kontserdipiletid eelmüügis: https://fienta.com/et/kontsert-polina-tserkassova