Laulud nüüd tulevad / Vabariigi aastapäeva kontsert. Ain Anger

Lüdigi saal, Kooli 13, Vändra alev
Vaata kaardil

Ajad ja hinnad

Avatud 25.02

19:00 - 23:59

25. veebruar 2023 - Vabariigi aastapäeva kontsert

Vabariigi aastapäeva kontserdil pakub muusikalist elamust maailma parim bassilaulja Ain Anger. Teda saadavad Mari Poll viiulil ja Momir Novakovic akordonil. Esitusele tulevad teosed heliloojatelt: Schubert, Wagner, Verdi, Leigh, Glinka, Massenet, Kapp, Tormis, Birnbaum.

Ain Anger on vaieldamatult nüüdisaja üks maailma parimaid bassilauljaid. Oma maailmatasemel osatäitmiste ja esinemiste eest juhtivatel ooperi- ja kontserdilavadel on Ain Anger pälvinud hulgaliselt kõrgeid tunnustusi. Esimese eestlasena tunnustati teda 2020 a Austria Kammersänger´i tiitliga. Viini Riigiooperi solistina on tal ooperirolle kogunenud üle 40. Estonia lavadel on ta laulnud mitemeid suurepäraseid rolle – nt Mefisto osa Faustis, mille eest pärjati teda Eesti Teatriliidu muusikaauhinnaga. New Yorgis on Anger esinenud ka varemalt, kuid 2021/2022 hooajal debüteeris ta edukalt New Yorgi Metropolitan Operas.

Mari Poll (viiul) on nii solisti kui kammermuusikuna andnud kontserte pea kõikjal Euroopas, Uus Meremaal ja USA-s. Ta on soleerinud mitmete orkestrite ees, sealhulgas Pariisi Filharmoonia orkester, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester, Trondheimi Sümfooniaorkester, Pärnu Linnaorkester.

Momir Novakovic (akordion) on klassikaline akordionimängija, kes on andnud kontserte ning astunud üles paljudel festivalidel üle maailma nii soolo- kui kammermuusikuna. Novakovic on võitnud üle 40 auhinna rahvusvahelistel konkurssidel. Aastal 2008 saavutas ta esikoha „Coupe Mondiale” klassikalise akordioni konkursil Glasgows ning teise preemia rahvusvahelisel akordionistide konkursil „Citta di Castelfidardo” Itaalias.

Kontserti algus kell 19.00

Lisainfo: www.vandrakultuurimaja.ee