Animailma näitus “MUGULAD” / Silja Saarepuu ja Villu Plingi näitus “JUURIKAD”.

Pärnu Linnagalerii Raekoda, Uus 4, Pärnu, 80011 Pärnu maakond, Eesti
Vaata kaardil

Ajad ja hinnad

Avatud 21.12 - 28.01

17:00 - 14:00

Alates 21. detsembrist on Pärnu Linnagaleriis avatud kaks uut näitust, Animailma näitus “MUGULAD” ning Silja Saarepuu ja Villu Plingi näitus “JUURIKAD”.

Animailm “Mugulad”

Galerii trepist üles tulles, keerad vasemale - satud Animailma, kus näed väikeste tegelaste toimetusi maa all ja seda, mis tegelikult toimub samal ajal kui maa peal köögiviljakasvatusega tegeletakse.

Animailma näituse keskseks tööks on animafilm NAERIS. Animatsiooni kõrval on näitusel väljas valguskastidesse kätketud ruumilised pildid ning fotofragmendid animatsioonist NAERIS.

NAERIS on lugu selles, mis toimub maa all samal ajal kui maa peal köögiviljakasvatusega tegeletakse. Ka omandist, koostööst ja reetmisest.

Režissöörid, kunstnikud ja stsenaristid: Piret Sigus ja Silja Saarepuu

Animaator: Marili Sokk

Muusika: Ramo Teder / Pastacas

Lisaks on väljapanekus Piret Siguse maalid, Pastaca joonistused ja Marili Soku objektid.


Silja Saarepuu ja Villu Plink “Juurikad”

Keerad paremale - satud väikeste inimeste maailma, kus näed väikeste inimeste toimetusi maal. Kui inimtegevuse mõistusepärasus võib kohati arusaamatuks jääda siis üks mis kindel - ka kõige arusaamatum tegevus annab vähemalt sooja.

Näituse JUURIKAD keskseks tööks on installatsioon MAAL XXIII. Silja Saarepuu ja Villu Plingi näitusel on väljas valik uusi pildikesi väikeste inimeste tegemistest Maal, maal ja maali taga. Näitusel saab näha installatsioone, videot, fotot ja objekte.

Näitused jäävad avatuks kuni 28.jaanuarini 2023