fbpx

Ägedaks perepuhkuseks vali
plaan P

Pärnu pakub ohtralt põnevust nii suurtele kui väikesetele.

  • 1 päev perega Pärnus
  • 3 päeva perega Pärnus

Kui veedate Pärnus vaid ühe päeva, siis olgu see juba tihe! Hommikul, kui nupp kõige paremini nokib, tasub minna unikaalse arhitektuuriga Pernova Loodusmajja, kus saab uudistada loodusteemalist näitust, lustida õuealal ja kogeda põnevat planetaarium-kerakino, mille 360° ulatusega ekraanil avaneb universum ja veealune maailm. Seejärel põigake läbi paljude eksootiliste terraariumiloomadega Mini Zoost. Legendaarse loomaaia kogust leiate ohtralt erinevaid madusid, sisalikke ning ka ehtsad krokodillid.

Külmaverelistel küllalt külas oldud, siirduge keha kinnitama mõnda paljudest Pärnu lastesõbralikest söögikohtadest.

Nüüd on tagumine aeg minna kõikide mudilaste lemmikpaika – Lottemaale. Baltimaade suurim teemapark pakub tunde ja tunde põnevaid elamusi, nii et tegelikult võite siin veeta ka kogu päeva.

Kui hullatud-möllatud on juba piisavalt, siis tasub õhtu lõpetada mõne rahulikuma käelise tegevusega. Sõitke tagasi linna ja astuge läbi Maarja-Magdaleena Gildist. Just siin on kohaliku tarbekunsti ja käsitöö süda, kus korraldatakse regulaarselt ka vahvaid töötubasid, mis on laste seas alati menukad.

Pärast sellist päeva peaksite küll kõik rampväsinud olema! Ega’s muud kui mõnus eine ja siis põhku!

Päev Pärnus

Maarja-Magdaleena Gild töötoad

Pernova Loodusmaja

Päev Pärnus

plaan-P-Lottemaa
SIIN ON TURVALINE
Vahvad elamused kogu perele Baltimaade suurimas teemapargis Lottemaal.
Tutvu paljude eksootiliste loomadega MiniZoos.
Maarja-Magdaleena Gildist leiab töötubades tegevust nii väike kui suur.
plaan-P-Pernova
SIIN ON TURVALINE
Pernova Loodusmaja pakub põnevat ja harivat vabaaja veetmise võimalust.

Esimene päev

Esimesel päeval Pärnus sõitke kohe heaga Pärnust minema! Täitsa ausalt kohe. Alustage oma päeva Carl Robert Jakobsoni Talumuuseumis Kurgjal. Eesti 19. sajandi suurmehe kunagises kodus saate tutvuda Jakobsoni elu ja tööga, aga ka omaaegsete kommete ja talutöödega, rääkimata taluloomadest ja -hoonetest. 2021. aastal tähistatakse ka Jakobsoni 180. sünniaastapäeva, nii et tänavu toimub Kurgjal eriti palju põnevat!

Nüüd tehke aga hüppe tulevikku – sõitke otse läänepoole ja peatselt oletegi Automuuseumis Halingal. Siin on välja pandud uhke valik vanemaid ja uuemaid sõidukeid, alates ennesõjaaegsetest uunikumidest kuni nõukogude ajal meie tänavail massiliselt liigelnud masinateni. Omajagu uudistamist jagub siin igas vanuses autohuvilistele.

Kui tehnikat on küllalt imetletud, siis siirduge tagasi looduse ja loomade rüppe. Automuuseumist vaid natuke maad Pärnu poole liikudes ootab külastajaid Eesti suurim alpakakasvatus, millel on igati asjakohane nimi Alpakafarm. Siin saate alpakasid silitada ja sööta, kuid teha tutvust ka teiste loomadega nagu laamad, guanakod, kängurud, kääbuskitsed ja minilambad.

Päeva lõpuks jõuategi kenasti Pärnusse tagasi. Selleks, et end enne magamaminekut ikka korralikult ära väsitada, väisake veel Pärnu Seikluskeskust. Keskuses on 4 erinevat kõrgusastet, üle 50 seiklusmängu ning tornist torni õhusõidud! Väikesed lapsed saavad seigelda mudilaste rajal.

1. päev

C.R. Jakobsoni Talumuuseum

Halinga Automuuseum

Alpakafarm

Seikluskeskus

Esimesel päeval

C. R. Jakobsoni Talumuuseum
Halinga Automuuseum
Alpakafarm
Seikluskeskus

Teine päev

Kui korralik hommikusöök on hinge all, siis põrutage kohe Pärnust välja Valgeranda, kus suuri ja väikeseid turnijaid ootab hiljuti uuendatud seikluspark. Pargis on kokku 6 kõrgseiklusrada ja õhusõitu, millest pikim on lausa 150 m! Pisematele ronijatele on olemas ka madal lastepark.

Pärast sellist füüsilist pingutust on igati paslik aeg mõnusalt maha võtta ja hingata natuke maaõhku. Valgerannast üldse mitte kaugel Jõõpre külas asuv Teispere talu looma- ja linnupark on just selleks loodud. Elustiilitalus saate tutvuda kohalike kodulindude ja -loomadega, aga ka pesukaru Jasperiga.

Nüüd on aeg tagasi linna tulla ja midagi hamba alla otsida. Pärast söömist võiks toitu lasta rahulikult seedida, nii et siirduge Kolme Karu Kaubamajja, kus kõik pereliikmed saavad teha käed värviseks ja disainida endale puidust köögitarviku. Disaini- ja kingipoes saate tutvuda ka Eesti disainerite loominguga.

Päevale pange punkt Tervise Paradiisi Veekeskuses, kus lapsed saavad sulistada ja möllata ning vanemad mõnusalt lõõgastuda. Liutorud, mägijõed, hüppeplatvorm, aga ka soojaveebasseinid, mullivannid ja saunad pakuvad tundideks lustimist kogu perele.

Vees hullamine teeb kõhu tühjaks ja rammestab keha. Nii et nüüd tuleb veel vaid üks korralik õhtusöök süüa ja siis magama. Lubame, et pärast sellist päeva tuleb hea uni!

Teisel päeval

plaan-P-Valgeranna-Seikluspark
SIIN ON TURVALINE
Valgeranna Seikluspark
plaan-P-Teispere-talu
SIIN ON TURVALINE
Teispere talu looma- ja linnupark
plaan-P-Kolme-karu-kaubamaja
SIIN ON TURVALINE
Kolme Karu Kaubamaja töötoad
plaan-P-Tervise-Paradiisi-veekeskus
SIIN ON TURVALINE
Tervise Paradiisi Veekeskus

Kolmas päev

Loodetavasti magasite hästi, sest puhkuse viimane päev tuleb tihe! Pärast hommikusööki võtke suund Lavassaarde, sest seal ootab teid Eesti Muuseumraudtee ning kellele ei meeldiks rongid! Eesti kitsarööpmelise raudtee ajalugu tutvustavas ekspositsioonis on kümneid vaguneid ja vedureid (sh viis auruvedurit) ning sadu ajaloolisi esemeid, fotosid ja dokumente. Suvel saab laupäeviti päriselt auru- või diiselrongiga ka sõita.

Nüüd aga koliseva tehnika juurest puhta ilu manu. Teiselpool Lavassaare hoiuala Kiisamaa külas asub Liblikamaja, kus saab uudistada kauneid eksootilisi liblikaid ja troopilisi taimi. Kui hästi läheb, võib mõni liblikas teie peale ka maanduda!

Liigume aga ühtesorti tiivuliste juurest sujuvalt teiste juurde. Liblikamajast sugugi mitte kaugel asub Küti-Uuetoa linnufarm, mis ei jäta külmaks mitte ühtegi sulelisesõpra. Kanad, pardid, haned, vutid, kalkunid, paabulinnud ja faasanid moodustavad farmis kokku üle 90 linnupere. Mõnus kodukohvik pakub ka maitsvat kehakinnitust.

Millisele mudilasele ei meeldiks jõulud? Õnneks on Pärnumaal koht, kus saab pühademeeleolu nautida aastaringselt. Võtke suund Kõpu külla, kus asub Jõuluvana Korstna talu. Siin elab jõuluvana koos memme, päkapikkude, hobuste, jäneste, ämblike, muttide, lindude ning paljude teiste suurte ja väikeste sõpradega. Jõuluvana ja päkapikud teevad alati midagi põnevat ning kõikidel lastel on võimalik sellest osa saada! Muide, kui olete väga õhtu peale jäänud, siis saab siia ka ööseks jääda.

Muidu aga soovitame lõpetada päev legendaarses Ranna Rantšo koduloomade pargis. Rantšos elab 14 liiki erinevaid loomi ja linde, keda on kokku 300 isendit. Kõiki loomi saab katsuda ja sööta ning võimalik on minna ka ratsutama.

Päev on olnud pikk ning puhkus aktiivne. Pärast Ranna Rantšo külastust on hea mõte leida endale mõni ööbimiskoht linnast väljas. Pärnumaal on palju huvitavaid ja hubaseid majutuskohti, kus oma puhkusele vääriline punkt panna!

Kolmandal päeval

Eesti Muuseumraudtee
Liblikamaja
plaan-P-Kyti-Uuetoa-linnufarm
SIIN ON TURVALINE
Küti-Uuetoa linnufarm
plaan-p-jouluvana-korstna-talu
SIIN ON TURVALINE
Jõuluvana Korstna talu
Ranna Rantšo koduloomade park

1. päev

C.R. Jakobsoni Talumuuseum

Halinga Automuuseum

Alpakafarm

Seikluskeskus

2. päev

Tervise Paradiis

Kolme Karu Kaubamaja töötoad

Valgeranna Seikluspark

Teispere talu looma- ja linnupark

3. päev

Lavassaare Muuseumraudtee

Jõuluvana Korstna Talu

Liblikamaja

Küti-Uuetoa linnufarm

Ranna Rantšo koduloomade park

Kuidas kohale jõuda? Vaata kaardil​

Leia inspiratsiooni

Liitu meie uudiskirjaga

Visit Pärnu uudiskiri aitab sul veeta oma järgmise puhkuse Pärnus!