fbpx

Pasha Romantiliselt Rannateelt

Kes soovib lihavõtetel traditsioone järgida, peaks proovima Pootsi Jahimaja pashat, mis viib keele alla. Retsepti autori Susanna Kuusiku perekonna jaoks on toit väga olulisel kohal. Lihavõtete ajal on kindlasti laual sinilillede ja tangudega värvitud munad, kartulisalat ja pasha. Viimast teevad need eriti palju.

  • 3 kg kohupiima
  • 20 munakollast
  • 500 g võid
  • 400 g hapukoort
  • 800 ml vahukoort
  • 600 g suhkrut
  • 500 g rosinaid
  • 2 tk sidrunikoort

Pähkleid, marmelaadi, pressitud apelsini ja sidrunimahla, riivitud sidrunikoort, vaniljet

Vahusta või ja suhkur ning erladi vahukoor. Kohupiim ja keedetud munakollased aja läbi hakklihamasinast. Tükelda ülejäänud asjad ja sega kõik ained kokku ning pane vormi.

Susanna nipid: “kui pasha tegemise au ja kohustus eelmiselt generatsioonilt meile üle anti, siis leppisime Gretega kokku, et püüame kaloritega koonerdada. Ega see võitlus võidetud pole, sest võid ja vahukoort pole lihtne vähendada. Me kasutame 1/3 kohupiimakreemi kohupiima asemel. 20 munakollase asemel oleme pannud ka ainult 10. Võid pole õnnestunud oluliselt vähendada, aga või ja suhkru vahustamine on pasha võtmeküsimus, see peb olema väga hästi kohupiimaga segunenud. Vahukoort oleme ka 1/4 võrra vähem pannud. Asendame 1/3 suhkrust kuivatatud banaanidega, mis köögikombainis pulbriks aetult seguneb suurepäraselt ja muudab tekstuuri ka järgmiseks hommikuks pehmemaks. Jagame pasha kaheks ning lisame ühele osale rohkem pähkleid, teisele rosinaid. Mõnikord lisame sidrunimahla. Lisaks pasha vormidele kasutame sõelasid, millele läheb marli põhja, pasha segu sisse ja marli peale. See asetada kõrge äärega taldrikusse ja raskuseks taldrik peale ning jahedasse ootama. Järgmiseks hommikuks on üleliigne vedelik välja nõrgunud. Kui marli on eemaldatud, siis kaunistame marmelaadiga ja serveerime kohvi või teega.

Retsepti jagas: Susanna Kuusik

Liitu meie uudiskirjaga

Eripakkumised ainult uudiskirjaga liitujatele!

Visit Pärnu uudiskiri koos eripakkumistega aitab sul veeta oma järgmise puhkuse Pärnus!