Pärnu äpp

Lae rakendus alla:

Mobiilirakendus Pärnu – Explore Hansa on suunatud Pärnu linna külalistele ja sisaldab olulisemat informatsiooni linna vaatamisväärtustest, sündmustest, aktiivsetest tegevustest ning majutus- ja toitlustusasutustest. Rakendus annab infot Pärnu linnas asuvatest bensiinijaamadest, taksopeatustest, bussijaamast avalike tualettruumide ja wifi leviala asukohtadest. Rakendust saab kasutada eesti, inglise, vene, läti ja soome keeles.

Lisaks pakub rakendus Pärnut tutvustavaid tasuta audiogiidituure.

Peidus Pärnu​

Peidus Pärnu ei ole tuur inimesele, kes tahab näha linna, mis on nähtav kõigile. Peidus Pärnu on inimesele, kellele meeldivad linnade toimimismehhanismid ning sügavam arusaam sellest linnast, milles ta parajasti viibib. See teekond viib huvilise tavaradadest eemale ning annab aimu peidetud mõtetest, mida esimese hetkega märgatagi ei pruugi.

Tuuri pikkus: 3 km
Tuuri läbimise aeg: ~30 min (jalgsi)​

Ajalooline kesklinn​

Jalutuskäik kesklinnas viib linna ajaloolisse südamesse. Rajalt leiad Pärnu olulisemad arhitektuurilised vaatamisväärsused, mälestusmärgid ning kirikud, mis jutustavad Pärnu lugu peamiselt barokse kindluslinna ajast alates.


Tuuri pikkus: 2 km

Tuuri läbimise aeg: ~30 min (jalgsi)​

Olev Siinmaa jälgedes​

Jalutusrajal tutvud Eesti funktsionalistliku väärtarhitektuuri parimate näidetega. Ehitiste autor on aastatel 1925–1944 Pärnu linnaarhitektina töötanud Olev Siinmaa, kes on kujundanud Pärnu kuurordi näo. Valmisid uued eramukvartalid, restoranid, kohvikud ja supelasutused, kujundati välja Rannapargi maastik. Klassitsistlikus stiilis alustanud Siinmaa kujunes Eesti üheks tunnustatumaks funktsionalistiks ja jättis silmapaistva jälje Eesti arhitektuuriajalukku.

Tuuri pikkus: 11 km
Tuuri läbimise aeg: ~1,5 h (rattaga) / ~2 h (jalgsi)​

Supelsaksa rada​

Pärnu kuulus liivarand on kesklinnast õdusate kohvikute ja puudealleedega palistatud tänavaid mööda rännates vähem kui veerandtunnise jalutuskäigu kaugusel. Kuurordihõngu on tunda aga kohe pärast kunagist linnakindlustuste ala märkiva Tallinna Värava läbimist.


Tuuri pikkus: 5 km

Tuuri läbimise aeg: ~1 h (jalgsi)​

Linnaõhk teeb vabaks​

Uus-Pärnu (tänane Pärnu vanalinn) Hansa Liidu aegsest elust ei ole kuigi palju materjali säilinud. Linnaruumis võib siiski teadlik jalutaja nii mõneski kohas leida keskaegse linnamüüri elementide markeeringuid pinnasel. Tuuri pealkiri “Linnaõhk teeb vabaks” tuleneb hansaaegsest reeglist, mille alusel end linnas kodanikuna vähemalt 1 aasta ja 1 päeva mõisniku eest varjanud talupojal oli õigus saada vabaks ning isandal ei olnud enam õigust teda tagasi nõuda.


Tuuri pikkus: 2 km

Tuuri läbimise aeg: ~30 min (jalgsi)​

Endla rongijaam

Endla ajas ja ruumis​

Endla ajas ja ruumis on teekond Endla seltsi ajaloost, koos seltsi tõusude ja mõõnadega, kasvades üürikorterist päris oma majaks ning kutseliseks teatriks välja. Paljud Endlaga seotud hooned on linnaruumist jäädavalt kadunud ning paljud pole säilinud endisel kujul – oma korrektiivi on teinud Teine maailmasõda ning sellele järgnenud sotsialistlik ülesehitustöö. Väljapanekus olevad vanad fotod aitavad kiigata 135. aasta tagusesse Pärnusse, luues ning uuendades tutvust tuntud paikadega ning avastada uusi. Kõik on aga seotud Endla aja looga.


Tuuri läbimise aeg: ~2 tundi (jalgsi)​

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile

Liitu meie uudiskirjaga

Visit Pärnu uudiskiri aitab sul veeta oma järgmise puhkuse Pärnus!