Valgusfestival „Öövalgel“

Valgusfestival „Öövalgel" on ainulaadsetest valgusvisuaalsetest lavastustest ja installatsioonidest koosnev üritus. Festival toob publiku ette etendused, kus jutustatakse lugusid valguse ja videoprojektsiooni kaudu.

Festival on iseloomult nagu omamoodi jalutuskäik – etendusi mängitakse Pärnu kesklinna hoonetel ja hoovides, kestavad 10-20 minutit ning külastajatel on võimalik sel moel tutvuda ka linna endaga – majade, tänavate, inimestega. Lavastused on loodud spetsiaalselt festivali jaoks ning kõik lood on seotud inimese ning inimeseks olemisega – armastuse, looduse, unistuste, rännakute, headuse ning kurjusega.

Sel aastal saab näha-kuulda mitmeid huvitavaid artiste. Näiteks astub festivalil üles Kerli Kõiv, kellele see on selle aasta ainus lavashow Baltikumis ning ühtlasi tema lavastajadebüüt. Lisaks saab nautida valgusetendusi nii Pastaca kui Mick Pedaja muusikale. Installatsioonidega tehakse kummardus Voldemar Pansole ja loetakse poeemi loodusele.

Seoses COVID-19 viirusega sõltub festivali korraldus valitsuse kehtestatud nõuetest, kuid et üritus toimub õues, värskes õhus ja kõigil on võimalus distantsi hoida, on nakkusrisk madal.

parnu.valgusfestival@gmail.com
+372 527 4288
Pärnu linn, Pärnu, Uus tänav, 4