Marvi Vallaste Kvinteti kontsert “Tribute to Natalie & Nat King Cole” / Festival “Jõulujazz 2022”

25. novembrist 18. detsembrini muutub Tallinn taas jazzi ja jõulu võlumaaks. 27. korda toimuv Tallinna rahvusvaheline festivali Jõulujazz.
„UNESCO muusikalinn Tallinnale kohaselt on festivali Jõulujazz 2022 programm laiahaardeline, ulatudes jazzist maailmamuusikani, klubimuusikast klassikani ja põhjamaa kargetest helidest temperamentsete Aafrika rütmideni. Festivali programmis on 16 kontserti, kus esinevad üheksa eri maa artistid.

Fookuses on kodu- ning välismaiste artistide ühiskontserdid – armastatud basskitarrist Richard Bona koos Estonian Dream Big Bandiga, Tallinna Kammerorkester koos Tõnu Kaljuste, Maria Fausti ning flötist Michala Petriga ning pianist Eydís Evensen keelpillikvartetiga Prezioso. Janno Trump Clarity Ensemble astub lavale Rootsi lauljatari Viktoria Tolstoyga ning saksofonist Lauri Kadalipp on oma triosse meelitanud Euroopa jazzitipud Florian Weberi ja Bodek Janke.
Festivali peaesineja, päikseline USA bassist ja laulja Richard Bona, kes võlub kuulajaid oma lihtsa oleku, hea huumorisoone ja siira muusikaga, on Eestis käinud varemgi, kuid esmakordselt teeb koostööd Estonian Dream Big Bandi ning Siim Aimlaga. Festivali Jõulujazz 2022 avab 25. novembril armastatud Eesti pop-soul lauljatar Anett, kes esitleb laiendatud koosseisus oma teist täispikka albumit „Late to the Party", kus rikkalikke kõlavärve lisavad puhkpillid ning elektroonika. Jõulujazzi lõppkontsert on sel aastal samuti väga eriline, sest esmakordselt saab teoks Vene Teatri ja Jazzkaare ühisprojekt „Vene Teater laulab jazzi", kus astuvad üles Vene Teatri laulvad näitlejad ning tuntud Eesti jazzmuusikud, tuues publikuni kava jazziklassika pärlitest värsketes seadetes. Janno Trump Clarity Ensamble on endaga lavale kutsunud Rootsi laulja Viktoria Tolstoy, keda kuuleb ka ansambli debüütalbumil „Up North".
Tallinna Toomkirikus musitseerib eestlastele juba tuttav Norra saksofoniäss Trygve Seim koos Norra pianisti, helilooja ja arranžeerija Andreas Utnemiga. Kõlavad traditsiooniliste Skandinaavia jõululaulude uued seaded peatselt ilmuvalt duoalbumilt „Christmas Songs". Ameerika vokaaljazzi esindab festivalil lauljatar Dana Masters, kes on üles kasvanud motown'i, gospeli, soul'i, blues'i ja funk'i külluslike kõlade saatel ning seda kõike oma muusika, sügava maheda hääle ja lavalise olekuga publikuni toob. Belgia-Prantsuse trio Darrifourcq/Hermia/Ceccaldi on Euroopa nüüdisjazzi eripärasemaid ansambleid, kus saksofoni ja trummide rütmimustrite kõrval lisab kõlavärvi tšello.
Lauljatar Marvi Vallaste teeb kavaga „Tribute to Natalie & Nat King Cole" kummarduse jazziajalikku tugeva jälje jätnud legendaarsetele muusikutele, esitades imekauneid ja ajaproovile vastu pidanud r'n'b ja jazzilugusid Natalie ja Nat King Cole'i repertuaarist. See Pole See Trio toob publikuni Eesti tuntumaid estraadilaule värsketes mitmekihilistest seadetes. Festivalil astuvad üles ka kaks Eesti kõige tuntumat Rauli — jazzmuusikud Raul Sööt ja Raul Vaigla. Kui Raul Sööt toob lavale oma kava „Sümbioos #2" koos EMTA sinfonietta, jazzansambli ning solistidega, siis Raul Vaigla lõpetab oma 60. sünnipäeva aasta pidustused koos MUBA bigbandi ning sõprade-muusikute Marie Vaigla, Robert Linna ja Tero Saartiga.
Piletid on müügil www.piletilevi.ee. Vaata Jõulujazzi programmi www.jazzkaar.ee.
Jõulujazz on kolmenädalane intiimne ja jõuluaega sobiv festival, mis täidab novembri lõpus ja detsembri keskpaigani kirikud, kontsertsaalid ja klubid ilusa jazzmuusikaga. Jazzisõpru rõõmustavad maailma parimad jazzitipud, Euroopa huvitavamad artistid ning armastatud Eesti muusikud.

piletid@jazzkaar.ee
+372 666 0030
Pärnu linn, Pärnu, Keskväljak 1