Pärnumaa maitsete aasta

Pärnumaa on valitud Maaeluministeeriumi poolt 2018. aasta Eesti toidupiirkonnaks.

Toidupiirkonna tiitli kandmine aitab kaasa kohaliku toidu ja toidukultuuri tutvustamisele. Sel aastal on siis fookuses Pärnumaa toidukultuur. Üheskoos saame suurendada kohalike toidutootjate ja -pakkujate tuntust ning meelitada piirkonda rohkem külalisi läbi erinevate toidusündmuste korraldamise. Aasta jooksul toimub hulgaliselt toidusündmusi nii Pärnu linnas kui Pärnumaal, mis pakuvad külalistele rohkelt avastamisrõõmu.

Toit on olnud prioriteetseks teemaks Pärnumaa piirkonna arendamisel juba aastaid, mida näitab toiduteemaliste ürituste rohkus piirkonnas, mis täidavad kogu aastat. Piirkonnas on rohkelt tublisid tegijaid, kes aktiivselt kohalikku toorainet kasvatavad ja seda tutvustavad. Näiteks Romantilise Rannatee sündmused on Pärnumaale rohkelt tuntust toonud juba aastaid, neist pikima traditsiooniga on Tahkuranna kurgifestival.

Soomaa piirkond on tuntud lisaks viiendale aastaajale ka toreda kevadise ühepäevakohvikute sündmusega, kus tehakse Kaks kohviringi ümber Soomaa. Uusi sündmusi on ka toiduaasta puhul juurde tulemas.

Tutvu Pärnumaa toidusündmustega ja saa osa piirkonna maitseelamustest kõigil erinevatel hooaegadel. Tule meile külla!

maitsed@visitparnu.com
www.visitparnu.com/maitsed

Pärnumaa on valitud Maaeluministeeriumi poolt Eesti toidupiirkonnaks aastal 2018, et pöörata suuremat tähelepanu piirkonnas toodetud toidule ja siinsele toidukultuurile. Pärnumaa maitsete aastat rahastatakse Eesti maaelu arengukavast 2014–2020 ja Leader-programmist.

Toetajad:

      

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile