fbpx

KKK

Kes saavad Pärnu ühistranspordis tasuta sõita?

Rohkem infot SIIT

Kust saab osta ühistranspordi pileteid?

Pärnumaa ühistranspordis kehtib plastikkaardi süsteem. Sama süsteem kehtib näiteks Tallinnas ja Tartus. Kui olemas on analoogne kaart, siis töötab see ka Pärnus. Uus plastikkaart maksab 2€ ja seda saab osta igast piletimüügikohast. Bussi sisenedes on vajalik kaart valideerida.
Ühe tunni pilet maksab 2€, päevapilet 5€ ja viie päeva pilet 15€. Ühe tunni piletit on võimalik osta otse bussijuhilt. Selleks kaarti vaja ei ole. Hind on 3€ ning maksta saab sularahas.

Kui palju maksab taksosõit?

Taksoveo hinnad kehtestab vedaja ning need pole ühtsed. Enne sõitu täpsustage taksojuhiga hind. Hinnamäärad on ka takso tagaukse aknal, kus peab märgitud olema sõidualustamise tasu, sõidu kilomeetri ja ootetunni hind.

Kuhu saab jätta oma lemmikloomad mõneks ajaks hoiule?

Terveksi loomakliinikus on lemmikloomade hoiukoht. Loomakliinik asub aadressil Riia mnt 109, lisainfot leiate www.terveks.ee

Kus on turistil võimalik saada arstiabi?

Arstiabi vajadusel pöörduge Pärnu Haiga erakorralisse vastuvõttu (Ristiku 1, tel. +372 447 3393). Hädaolukorra korral helistage päästeteenistusse numbril 112.

Kas Pärnu Külastuskeskuses on võimalik majutust broneerida?

Jah, on küll. Majutuse broneerimine maksab 2 eurot.

Kust saab osta postmarke?

Postmarke müüakse Pärnu Postkontoris (Hommiku 4), R-kioskites üle linna ning samuti Pärnu Külastuskeskuses (Uus 4).

Kus asub Pärnus turg?

Pärnu Vana turg (nii sise- kui väliletid) asub aadressil Suur-Sepa 18.

Kus asuvad antiigiärid?

Antiigiärisid leiad näiteks Pärnu kesklinnas aadressidel Rüütli 21a, Kuninga 32, Aia 3 ja Karja 26 ning veidi kaugemal Lao 10-3 (Kaubamajaka läheduses).

Millised on Pärnu kaupluste ja kaubanduskeskuste lahtiolekuajad?

Suuremad kaubanduskeskused on üldiselt avatud iga päev 10.00-20.00, toidumarketid kuni 22.00. Riiklike pühade eel ja ajal võivad olla lühendatud lahtioleku ajad.
Väiksemad kauplused on enamasti avatud argipäeviti 10.00-18.00 ja laupäeviti 10.00-15.00, pühapäeviti ja riiklikel pühadel aga suletud.

Kust saab informatsiooni Pärnu ja Eesti kohta?

Mugav ja kiire viis info leidmiseks on internet. Veebilehelt www.visitparnu.com leiad turismiinfot Pärnu kohta ning lehelt www.visitestonia.com üle-eestiliselt. Siin saad vaadata või alla laadida ka palju erinevaid turismitrükiseid ning -kaarte.
Üle-eesti, igas suuremas linnas ja maakonnakeskuses asuvad turismiinfokeskused, kes omavad põhjalikke teadmisi nii oma regiooni kui terve Eesti kohta.

Kust saab infot Eestisisese bussi- ja rongiliikluse kohta?

Bussiliikluse kohta leiad informatsiooni veebileheküljelt www.tpilet.ee ning rongiliikluse kohta Elroni leheküljelt www.elron.ee 

Kuidas saab Pärnust ühistranspordiga Soomaale?

Kõige mugavam on Soomaad külastada oma autoga, kuna busse liigub vähe ja nad sõidavad vaid Riisa külani.
Soomaa rahvuspark on ühistranspordiga kättesaadav Pärnu kaudu kaks korda päevas:
Pärnu – Riisa (Tori vald) liin nr: 339 väljub 6.05 – saabub 7.33 (hommikune buss läheb Riisale üle Aesoo) väljub 14.30 – saabub 15.31
Riisa – Pärnu liin nr: 99 väljub: 15.31 – saabub 17.05 (õhtune buss läheb Pärnusse üle Aesoo)

Kuidas pääseb Pärnust Kihnu saarele?

Kihnu saab laevaga kas Pärnu või Munalaiu sadamast (Pärnust 60 km). Pärnust minnes on sõiduaeg 2,5 tundi, Munalaiust 1 tund. Laeva ajad ja hinnad leiate Kihnu Veeteede leheküljelt www.veeteed.com.

Kas Kihnu saarel on võimalik ööbida?

Jah, on ikka. Kihnus on paar puhkemaja ning kämping ja telkimisplats. Loe majutusvõimaluste kohta täpsemalt SIIT.
Kuidas pääseb Pärnust Ruhnu?
Ruhnu saab lennata Pärnu Lennujaamast lennukiga. Graafikut näed siit –www.lendame.ee
Laevade kohta on kõige operatiivsem infot otsida siit – www.tuulelaevad.ee.

Kuidas pääseb Saaremaale ja Hiiumaale?

Mandrilt Saaremaale jõudmiseks tuleb sõita Virtsu sadamast praamiga Kuivastusse Muhu saarel. Praamid lähevad pea iga tund ning sõit kestab vaid 35 minutit. Muhust edasi Saaremaale saad sõita juba autoga, saared on ühendatud tammi ja autoteega. Kuressaare linn asub sadamast 73 km kaugusel. Pärnust läheb Saaremaale (Kuressaarde) päevas ka mitu bussi, vaata lähemalt www.tpilet.ee
Mandrilt Hiiumaale saab Haapsalu lähedalt Rohuküla sadamast, kus praamid sõidavad Hiiumaale Heltermaale. Sõidu kestus on ligikaudu 1 tund 40 minutit.
Laev sõidab ka Saaremaa ja Hiiumaa vahel. Saaremaal asuv Triigi sadam asub Kuressaarest 46 km ja Hiiumaal asuv Sõru sadam Kärdlast 45 km kaugusel. Ülesõit kestab orienteeruvalt üks tund ja 15 minutit.
Vaata kõikide praamiliinide graafikuid ja sõiduhindu aadressilt www.praamid.ee.