fbpx

Kevadel edasi lükkunud Pärnu Restoranide Nädal toimub novembris

Aprillis toimuma pidanud Pärnu Restoranide Nädal lükkus eriolukorra tõttu edasi ning toimub sel aastal 7.-15. novembrini. Restoranide nädala raames pakuvad ligi 30 Pärnu restorani 3-käigulist erimenüüd ning lubavad nädala jooksul külastajatele mitmeid üllatusi ja elamusi.

Pärnu Restoranide Nädala projektijuhi Kerstin Raja sõnul tekitas kevadine olukord restoranide hulgas palju ebakindlust, mistõttu sai sündmuse uued kuupäevad kinnitatud alles nüüd. „Kevad oli kõigile ebakindel aeg, kuid ilus suvi on Pärnu restorane hästi kohelnud. 19. augustil toimunud restoranide ühisel kohtumisel kinnitasime uued kuupäevad ning ka mõningad uuendused,“ rääkis Raja.

Juba kevadel kinnitati, et kõik osalevad restoranid pakuvad restoranide nädala raames üht 3-käigulist menüüd, kuid nad saavad valida, kas pakuvad seda 19 või 29 euro hinnaklassis, vastavalt restorani hinnatasemele. „Kui varasemalt oli reegel, et restoranide nädala menüü road peavad olema tuletatud kehtivast a la carte menüüst, siis sel aastal leppisime, et restoranid koostavad restoranide nädalaks erimenüü. Ainult restoranide nädala ajal kehtiv erimenüü annab peakokkadele võimaluse tõeliselt oma loomingulisust näidata ning ka näiteks kasutada erilisemat toorainet, mida jätkubki vaid nädalaks,“ selgitas Raja.

Erilisemat toorainet soovivad Pärnu restoranid sel sügisel leida ka kohalikelt väiketootjatelt. „Eestis on palju toidutooraine tootjaid, kellel on hetkel rasked ajad, kuid kellel võiks abi olla restoranidele oma toodete pakkumisest. Samuti otsivad restoranide peakokad alati uusi põnevaid tooteid. Seetõttu korraldame me enne restoranide nädala algust Eesti väiketootjate ja Pärnu toitlustusettevõtjate eksklusiivse kohtumise, et mõlemad osapooled saaksid üksteisele oma vajadusi peegeldada. Ehk tekib sealt põnevaid koostööpunkte nii restoranide nädalaks kui ka kauemaks,“ loodab Raja.

Lisaks erimenüüle soovitakse restoranide nädala klientidele pakkuda ka muid elamusi. „Soovime, et restoranide nädala ajal meie restoranidesse tulevad külastajad tunneksid, et nad saavad osa millestki erilisest, mida nad ehk tavalisel restoranikülastusel ei koge. Seetõttu planeerivad restoranid oma külalistele eriüritusi, esinejaid ja üllatusi, millest saame sündmuse lähenedes juba rohkem rääkida,“ kinnitas Raja.

7.-15. novembrini toimuva Pärnu Restoranide Nädala eesmärgiks on elavdada Pärnu toidukultuuri ja pakkuda külalistele erilisi restoranielamusi. Restoranide nädala viivad läbi osalevad restoranid koostöös Pärnu Linnavalitsusega.

Viimased uudised

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Kontakt: info@parnurestaurantweek.ee, tel +372 5559 9236

Liitu meie uudiskirjaga

Visit Pärnu uudiskiri aitab sul veeta oma järgmise puhkuse Pärnus!