fbpx

Kihnu saare info

Kuidas tulla Kihnu saarele?

Kihnu saarele pääseb aastaringselt praamiga Kihnu Virve, mis väljub 3-4 korda päevas Munalaiu sadamast (~40km Pärnust). Praamipileteid saab osta lehel Kihnu Veeteed ning kuna saarel toimub suve jooksul erinevaid populaarseid sündmusi, siis tasub alati piletid ette ära broneerida. Kui piletid on eelmüügist juba otsas, tea, et ka elavas järjekorras on võimalik sadamast veel mõned piletid saada.

Kui praamile ei õnnestu pileteid osta või on soov teha põnevam reis, liigub mandri ja saare vahel tellimisel ka teisi veealuseid. Leiad Visit Kihnu lehelt kontaktandmed ja hinnainfo.

Praamile saab nii auto, mootorratta kui ka jalgrattaga. Kuna Kihnu praam on väga väike, soovitame auto siiski jätta Munalaiu valvega parklasse.

Kihnu rattarent (Foto: Maksim Tund/Romantiline Rannatee)

Kihnu ja tagasi 1 päevaga

Kõige mugavam üheks päevaks Kihnu minna on hommikuse praamiga, mis väljub Munalaiu sadamast kell 08:30 ja jõuab saarele umbes kell 09:30. Praam käib hommikustel aegadel esmaspäevast laupäevani.

Kihnu sadamast väljub praam iga päev kell 16:15. Suvisel ajal on väljumisi rohkem.

Algusega Pärnust Kihnu ja tagasi

Pärnust on võimalik Munalaiu sadamasse sõita bussiga. Selleks, et jõuda 08:30 praamile, tuleb Pärnu bussijaamast minna bussile nr 65 (Pärnu – Audru kool – Munalaiu – Tõstamaa), mis väljub kell 7:15 ja jõuab Munalaiu sadamasse kell 8:10.

Tagasi Pärnusse saab bussiga nr 67 (Värati – Munalaiu – Pärnu), mis väljub Munalaiust kell 17:25 ja jõuab Pärnu bussijaama kell 18:27. Soovitame endale sobivat bussiaega üle kontrollida Visit Kihnu lehel.

Kihnu sadam (Foto: Maksim Tund/Romantiline Rannatee)

Majutus Kihnu saarel

Kihnu saar on täis väiksemaid kodumajutusi, sekka leiab ka suuremaid turismitalusid ja isegi paar külalistemaja. Tasub siiski arvestada, et suurema seltskonnaga reisides ei pruugi kogu grupp ühte majutusasutusse ära mahtuda. Samuti on soovituslik broneerida oma ööbimispaik aegsasti. Saar ei ole suur ning täitub eriti ürituste ajal väga kiiresti.

Toitlustus Kihnu saarel

Tasub arvestada, et suuri restorane ja kohvikuid Kihnu saarel ei ole. Saarel on paar väiksemat toidukohta ning ka need ei pruugi iga päev avatud olla. Kui ööbite saarel, siis enamasti pakutakse kodumajutustes pererahva poolt ka süüa.

Parima lõunasöögikoha leiate, uurides eelnevalt praami pealt või sadamast, millised kohad lahti on. Samuti on saarel kaks toidupoodi, kust saab kerge söögi ja muud vajalikku osta, kuid spetsiifilised soovid-kaubad tasub mandrilt kaasa võtta.

Kihnu saarel ei ole sularahaautomaate, seega tuleks saarele kaasa võtta piisavalt sularaha. Kaardimakse võimalust ei ole kõikjal saarel.

Kurase pood (Foto: Maksim Tund/Romantiline Rannatee)

Kihnu saarel jalgrattaga

Kõige mugavam on Kihnu saarel ringi liikuda jalgrattaga. Kihnu sadamas on suur valik erinevaid jalgrattaid, mille saab endale terveks päevaks rentida. Kuna saare kõrgeim punkt on 8 meetrit üle merepinna, siis ei ole jalgrattaga sõitmine saarel kuigi keeruline.

Jalgrattaga jõuab tervele saarele ühe päevaga ringi peale teha, samuti on see lõbus ja sportlik aja veetmise viis kogu perele!

Kihnu Reesuratas

Kihnu külastajatele on saare avastamiseks koostatud marsruut “Kihnu Reesuratas”, mis ühendab kõik saare vaatamisväärsused üheks ringreisiks. Marsruut on ligi 23 km pikk ja seda võib läbida nii jalgsi, jalgrattaga kui ka autoga. Jalgrattal kulub selle läbimiseks sõltuvalt füüsilisest vormist ja reisieesmärkidest 4-12 tundi.

Marsruudiga saad tutvuda SIIN.

Liitu meie uudiskirjaga

Visit Pärnu uudiskiri aitab sul veeta oma järgmise puhkuse Pärnus!