fbpx

Kihnu saare info

Kihnu saare info:

Kuidas tulla Kihnu saarele?

Kihnu saarele pääseb aastaringselt praamiga Kihnu Virve, mis väljub 3-4 korda päevas Munalaiu sadamast (~40km Pärnust) ning suvel kord nädalas Pärnu sadamast. Praamipileteid saab ette broneerida lehel www.veeteed.ee ning kuna saarel toimub pidevalt erinevaid sündmusi, siis tasub alati piletid ette ära broneerida. Kui piletid on eelmüügist juba otsas, tasub arvestada, et ka elavas järjekorras on võimalik sadamast veel mõned piletid osta.

Praamile saab sõita nii auto, mootor- kui ka jalgrattaga. Kuna kihnu praam on väga väike, soovitame siiski tulla jala. Lihtsaim võimalus on rentida Kihnu sadamast endale jalgratas, millega saarele suurepäraselt ühe päevaga tiiru peale jõuab teha.

Kihnu rattarent (Foto: Maksim Tund/Romantiline Rannatee)

Kihnu ja tagasi 1 päevaga

Kõige mugavam üheks päevaks Kihnu minna on hommikuse praamiga, mis väljub Munalaiu sadamast kell 08:30 ja jõuab saarele umbes kell 09:30. Praam sõidab esmaspäevast laupäevani. Pühapäeval väljub kõige varasem praam kell 11:30.

Kihnu sadamast väljub praam iga päev kell 16:15.

Algusega Pärnust Kihnu ja tagasi

Pärnust on võimalik Munalaiu sadamasse sõita ka bussiga. Selleks, et jõuda 08:30 praamile, tuleb Pärnu bussijaamast minna bussile nr 65 (Pärnu – Audru kool – Munalaiu – Tõstamaa), mis väljub kell 7:15 ja jõuab Munalaiu sadamasse kell 8:10.

Tagasi Pärnusse saab bussiga nr 67 (Värati – Munalaiu – Pärnu), mis väljub Munalaiust kell 17:25 ja jõuab Pärnu bussijaama kell 18:27.

Otse Pärnust Kihnu sõidab praam Pärnu sadamast suvel, kolmapäeviti kell 12:45. Praam Kihnust Pärnusse väljub kolmapäeviti kell 09:45.

Kihnu sadam (Foto: Maksim Tund/Romantiline Rannatee)

Majutus Kihnu saarel

Kihnu saar on täis väiksemaid kodumajutusi, sekka leiab ka suuremaid turismitalusid ja isegi paar külalistemaja. Tasub siiski arvestada, et suurema seltskonnaga reisides ei pruugi kogu grupp ühte majutusasutusse ära mahtuda. Samuti on soovituslik broneerida oma ööbimispaik aegsasti. Saar ei ole suur ning täitub eriti just ürituste ajal väga kiiresti.

Toitlustus Kihnu saarel

Tasub arvestada, et suuri restorane ja kohvikuid Kihnu saarel ei ole. Saarel on paar väiksemat toidukohta ning ka need ei pruugi iga päev avatud olla. Kui ööbite saarel, siis enamasti pakutakse kodumajutustes pererahva poolt ka süüa.

Parima lõunasöögikoha leiate, uurides eelnevalt praami pealt või sadamast, millised kohad lahti on. Samuti on saarel kaks toidupoodi, kust saab kerge söögi ja muud vajalikku osta, kuid spetsiifilised soovid-kaubad tasub mandrilt kaasa võtta.

Kihnu saarel ei ole sularahaautomaate, seega tuleks saarele kaasa võtta piisavalt sularaha. 

Kurase pood (Foto: Maksim Tund/Romantiline Rannatee)

Kihnu saarel jalgrattaga

Kõige mugavam on Kihnu saarel ringi liikuda jalgrattaga. Kihnu sadamas on suur valik erinevaid jalgrattaid, mille saab endale terveks päevaks rentida. Kuna saare kõrgeim punkt on 8 meetrit üle merepinna, siis ei ole jalgrattaga sõitmine saarel kuigi keeruline.

Jalgrattaga jõuab tervele saarele ühe päevaga ringi peale teha, samuti on see lõbus ja sportlik aja veetmise viis kogu perele!

Sadamas rendivad rattaid:

Kihnu Reesuratas

Kihnu külastajatele on saare avastamiseks välja töötatud marsruut “Kihnu Reesuratas”, mis ühendab kõik saare vaatamisväärsused üheks ringreisiks. Marsruut on ligi 23 km pikk ja seda võib läbida nii jalgsi, jalgrattaga kui ka autoga. Jalgrattal kulub selle läbimiseks sõltuvalt füüsilisest vormist ja reisieesmärkidest 4-12 tundi.

Marsruudiga saad tutvuda SIIT.

Täpsusta otsingut
Liitu meie uudiskirjaga

Eripakkumised ainult uudiskirjaga liitujatele!

Visit Pärnu uudiskiri koos eripakkumistega aitab sul veeta oma järgmise puhkuse Pärnus!