fbpx

Avasta Pärnu läbi kohalike silmade

Igal juulikuu laupäeval on Pärnu linna külalistel võimalus osaleda suvepealinna tutvustavatel linnatuuridel „Trust me! I’m a local“ linnatuurid pärnakaga.

Jalgratastel mööda kuurortlinna tänavaid ja nurgataguseid kulgevatel retkedel saab pärnakast giidi eestvedamisel avastada kuurortlinna salajasi ja ägedaid paiku, mis on teada ainult kohalikule ja mida ükski turist omal käel naljalt ei leiaks. Kuna iga giidituur on omanäoline, tasub osaleda neil kõigil. See on suurepärane võimalus kogeda Pärnu hingeelu läbi kohalike silmade. Eestikeelsed tasuta tuurid stardivad vanalinnast Pärnu külastuskeskuse (Uus 4) juurest kell 18:00 ja kestavad kaks tundi. Tulijail palume võtta kaasa jalgratta ja uudishimu.

Barbara Lehtna

Olen jutuvestmiskalduvustega teatriinimene, kes lavastab, tantsib ja etendab nii kodustel kui välismaa lavadel. Olenemata tööst, mis viib mind tihti kodulinnast üsna kaugele, hoiab miski mind Pärnu küljes kinni nii kõvasti, et siiani lahti lasta pole õnnestunud.

Lemmikhobiks on uitamine Pärnu nurgatagustes ja kangialustes ning vanades dokumentides ja ajalehtedes tuhnimine. Selle hobi tõttu on sündinud mitu Pärnu kohta kirjutatud audiotuuri ning kindlasti ei lahku ükski minu sõber Pärnust ilma linna tutvustava jalutuskäiguta, mis ei tutvusta ainult Pärnu tuntud turismiobjekte vaid viib pigem neist eemale just seda äraspidist Pärnut avastama, mis tavaliselt turismibrošüüridesse ei jõua. Ehk siis „Minu Pärnu“ on veel kirjutamata, aga võib-olla saab just „Like a local“ tuurist selle raamatu eessõna.

Tuuri kirjeldus: Mina kutsun huvilisi endaga kaasa vanasse „Riia eeslinna“ ehk Kalamehe ja Sillutise tänava kanti. Alustame tuuri Pärnu külastuskeskuse juurest, kus võtame pisut aega, et atra seada ja rattarehvid üle kontrollida. Lisaks proovime nõnda kokku leppida, et üldise viisakuse jätame kusagile mujale ja katsume tuuri ajal läbi saada nagu vanad sõbrad, kes pole ammu näinud. Kesklinnast liigume vana Pärnu õlletehase ja Cibuse poole ja riburada pidi igal pool peatudes lõpetame tuuri Alevi kalmistul. Tee peale jäävad nii isiklikud lood Pärnu haiglast ja vanglast, kui ka võib-olla üldteadmata mõtted räämas tänavate, läikele löödud uulitsate ja hüljatud hoonete kohta. Kui tuur vapralt vastu pidada, saab tõenäoliselt muiata, mõelda ja kaasa jaurata, lisaks on täiesti võimalik, et Pärnu tundub pärast seda täitsa teistmoodi linnana.
4 juuli
18:00

Kati Vaas

Mina olen Kati ja olen põline pärnakas. Hariduselt olen fotograaf, aga nagu korralikul kriimsilmal on mulgi üheksa ametit - pean Pärnus väikest disainipoodi Kolme Karu Kaubamaja, vean väikest pereettevõtet Vaas&Vaas, kus me ema Heljega maalitud puidust kodusisustust ja kingitusi valmistame, lisaks tegelen floristika, graafilise disaini ja sündmuste korraldamisega ning olen muidu aktiivne ja avatud kodanik.

Tuuri kirjeldus: Siinmaa pärlid, moodne arhitektuur, tänavakunst, aguli puitarhitektuur, tööstusmaastik – kõik, mis mulle Pärnus meeldib. Tuur lõpeb Kolme Karu Kaubamajas Suur-Jõe 63.
Foto: Karoliine Aus
11 juuli
18:00

Eerik Hannus

Olen 20-aastane aktiivne Pärnu noor, igapäevaselt tegelen uue noorte innovatsioonikeskuse HUUB loomisega. Minu eesmärgiks on elada põnevat väljakutsetega elu ja seetõttu tegelen tihti mitme asjaga korraga. Kuna minu huvialadeks on muusika ja kultuuriloome, viib minu tuur erinevate kultuuripaikade juurde ning tuuril osalejad saavad kogeda väga erinevaid asju.

Tuuri kirjeldus: Tuuril osalejad läbivad kahe tunniga spetsiaalselt neile kujundatud kultuuriprogrammi ja näevad Pärnu kultuurielu korraldamise telgitaguseid. Tule, kui oled valmis uusi asju kogema!
18 juuli
18:00

Mikk Pärg

Mina olen Mikk ja olen põline pärnakas, kelle elutee on siiani suuremas osas olnud seotud suvise kuurortlinnaga. Olen andnud enda panuse nii Pärnu ööellu kui ka kunsti ja kultuuri. Lõbusa olemusega, aktiivne ja jutukas tegelane, kellel on Pärnu kohta rohkem lugusid kui Toomas Nipernaadil.

Tuuri kirjeldus: Ajalooline ringkäik Pärnus, linnas, mis on kasvanud pea sama kiirelt kui ma ise. Võtame fookuse alla murrangulised juhtumid, mis leidsid aset aastatel 2001 - 2019 Pärnus ja selle lähiümbruses. Jutustan oma Pärnu lugu ning seda nii ausalt ja vahetult kui võimalik. Nostalgiline rattasõit heidab valgust Pärnu mitmekesisele kultuurikihile, pealtnäha võimatutele sündmustele ja suvepealinna võludele.
25 juuli
18:00