Issanda loomaaed/ Endla teater

Pärnu Endla Küün, Keskväljak 1
See on map

Times and prices

02.09.23

19:00 - 21:45
20.70€
25.50€

dokumentaalfantastika

 

Issanda loomaaed on suur, kirju ja mitmepalgeline.
Kui toetuda „Eesti keele seletava sõnaraamatu“ märksõnakirjeldusele, tähendab issanda loomaaed erinevate inimeste kogumit.
Lavastus „Issanda loomaaed“ on katse lähemalt vaadelda üht osa sellest issanda loomaaiast, mille moodustavad 1,3 miljonit inimest ühel 45 339 km2 suurusel maalapil Euroopa kaguosas. Eestis. Maarjamaal.
Riigis, kus mõnikord tuntakse uhkust ateismi üle ja usklikuks peab end vaid 13% eestlastest, tundub võrdlemisi mõttetu teha dokumentaallavastust religioossetest inimestest. Aga ometi just seda me teeme. Sest meid – ja küllap ka teid – huvitab, kes need inimesed on ja kuidas nad on oma usuni jõudnud, millist elu nad elavad, missugusena näevad oma kohta ühiskonnas ja tajuvad suhtumist endasse. Ja sellepärastki, et neid vaadeldes loodame õppida midagi ka enda kohta, samamoodi nagu näiteks need inimesed, kes juba rohkem kui 500 aastat seisavad Hieronymus Boschi kõige fantastilisema teose altaritiibade avanedes silmitsi mitte sel maalil kujutatud issanda loomaaiaga, vaid millegagi, mis peitub nende enda sees.

 

Lavastaja: Laura Jaanhold

Lavastusdramaturg: Anne-Ly Sova

Kunstnik : Illimar Vihmar

Muusikaline kujundaja: Taavi-Peeter Liiv

Valguskunstnik: Kristen-Kalev Lina (TÜVKA)

 

osades: Fatme Helge Leevald, Kadri Rämmeld, Liis Karpov, Ago Anderson,

             Nils Mattias Steinberg.  

 

 

         Esietendus 2. aprillil 2022 Endla Teatri Küünis.