Igavesti Teie... Raimond Valgre

Villa Ammende, Pärnu, Mere pst. 7
See on map

Times and prices

15.07.23

19:00 - 23:59
32.20€
36.20€

Igavesti Teie … RAIMOND VALGRE
 
 
Raimond Valgre ja suvine Pärnu kohtusid enne Teist maailmasõda igasuviselt ja armastasid teineteist jäägitult - Valgre mängis, Pärnu kuulas.
 
Raimond Valgre lauludega kontserdid on Pärnu suvedes 30-ndate aastate kuurortlinna romantilist meeleolu taaselavdanud ja hoidnud ka varasemalt.
Sel suvel on selleks aga eriline põhjus – Raimond Valgre sünnist täitub
110 aastat.
Kontserdi pealkiri “Igavesti Teie …Raimond Valgre”  põhineb legendaarse helilooja kirjadel Niina Vassiljevale, kellega Valgre tutvus 1944. aasta sõja-aegses Leningradis ühel improviseeritud tantsuõhtul ning kellega kirjavahetus kestis 5 aastat kuni Valgre surmani.
Kirjade kaudu tutvustas Valgre Niinale oma elulugu, rääkis oma tunnetest ja unistustest. Katkendeid nendest romantilistest kirjadest loeb lugude vahel ette Franz Malmsten.
 
Raimond Valgre on helilooja, kellega igal kuulajal ja igal esitajal on oma suhe.
Läbi aastate on Valgret laulnud väga paljud artistid, ent sel kontserdil teevad legendaarsele heliloojale 110. juubeli puhul kummarduse solistid, kellele Valgre esitamine on pigem erand kui reegel. 
Esitamisele tulevad Valgre loomingust nende endi poolt välja valitud lood, mida nad esitavad igaüks omal moel, kuid äratuntavalt valgrelikult.  
 
Laval on
MAARJA LIIS ILUS
ELINA BORN
MIHKEL RAUD
ROBERT LINNA
FRANZ MALMSTEN
 
Saatebänd: Kaspar Kalluste, Joel-Rasmus Remmel, Marti Tärn, Tiit Kalluste.