Ansambel Rondellus - Maa ja taeva vahel / Päikeseloojangu festival

Kabli Ait, Kabli
See on map

Times and prices

26.07.23

20:00 - 23:59
13.50€

Ansambel Rondellus. "Maa ja taeva vahel“
26. juuli 20:00
Kabli Ait, Mustamäe tee 2, 10617 Tallinn, Eesti

Vanamuusikaansambel RONDELLUS loodi 1993. aastal Maria ja Robert Staak´i algatusel eesmärgiga esitada keskaja ja renessansi muusikat. Olenevalt esitatavast kavast koosneb ansambel kahest kuni kuuest lauljast ja instrumentalistist, kes esinevad vanade pillide koopiatel (lautod, fiidel, portatiivorel, rataslüüra, plokkflöödid, torupill, mitmesugused löökpillid jm.). Rühma liikmed on professionaalid, kes on aastaid olnud tegevad Eesti paremates vanamuusikaansamblites.

Rondellus on andnud menukaid kontserte Baltimaades, Skandinaavias, Poolas, Tšehhis, Ungaris, Saksamaal, Šveitsis, Prantsusmaal, Itaalias, Hispaanias, Portugalis, Iirimaal, Venemaal ja USA-s.

Rondelluse asutajad Maria ja Robert Staak moodustavad ka ansambli tuumiku, valides repertuaari, valmistades ette kavu ja kaasates vastavalt vajadusele teisi muusikuid.

MARIA STAAK (laul) – pärast õpinguid Eesti Muusikaakadeemia lavakunstikateedris otsustas ta hoopis muusika ja laulmise kasuks. Ta lõpetas Tallinna Muusikakooli klassikalise ja džässlaulu erialal. Hiljem pühendus vanamuusikale. Ta on õppinud Euroopa prestiižikamas vanamuusika õppeasutuses SCHOLA CANTORUM BASILENSIS (Šveits) Dominique Vellardi juures laulmist ja keskaja muusikat.

ROBERT STAAK (lauto, löökpillid) – pärast Tallinna Muusikakooli lõpetamist klassikalise kitarri erialal pühendus ta lautole ja teistele vanadele näppepillidele (theorb, barokk-kitarr). Ta on õppinud Leif Karlsoni (Helsinki) ja Hopkinson Smithi (Basel) juures. Viimastel aastatel on ta tegelenud ka vanade löökpillide mängimisega, õppides seda Poul Høxbro (Taani) juures. Robert Staak on töötanud muusikatoimetajana Eesti Raadios ja aastatel 1991-1998 lautomängijana ansamblis Hortus Musicus. Ta on hinnatud ka basso continuo mängijana ja õpetab Eesti Muusikaakadeemias lautot ja generaalbassi näppepillidel.

Kontserdil „Maa ja taeva vahel“ kuuleme Keskaja ja renessansi muusika kogu oma mitmekesisuses. Laulud taevasest ja maisest armastusest, vaimulikust pühendumisest ja ilmalikust rõõmust kantud muusika.

Pilet 12.-