fbpx
Slider

Digitaalturunduse seminar Pärnu turismiettevõtjatele

26. novembril 2019

Eesmärk: anda Pärnu turismiettevõtjatele ideid kuidas oma ettevõtte digitaalne turundus viia järgmise tasemeni ehk teha Level Up. Lähenemine on universaalne, et kõik seminaril osalejad saaksid uusi ideid ja teadmisi. 

Seminaril räägitakse neljast väga olulisest teemast:

  • Kui Teie ettevõtet külastab klient, siis soovite, et ta oleks rahul Teie teenindusega ning pakutavate teenustega. Olulisel kohal on esmamulje, kui klient Teie ettevõttesse siseneb. Tegelikult hakkab paljude klientide jaoks Teie külastus pihta juba varem ning esmane mulje saadakse Teie kodulehel. Kasutajamugavus (usability) kodulehel on digitaalturunduses üha rohkem tähelepanu saav teema. Tänaseks on paljudes veebiarendusettevõtetes eraldi ametikohad, kus inimesed tegelevad igapäevaselt kasutajamugavuse jälgimise ja parandamisega. 
  • Facebook on tänapäeva turunduses üks olulisemaid tööriistasid. Põhjuseks selle reklaamide hea sihtimine ning tulemuste kerge lugemine. Samas võib selle tagatuba olla keeruline, sest erinevaid võimalusi on niivõrd palju. Üheks kasutamata võimaluseks on Pixel, mis annab võimaluse teha väga täpset turundust klientidele, kes on sinu ettevõtte vastu näidanud varasemat huvi. Facebookile kuulub ka Instagram ning Facebookis reklaami tehes ei tohiks unustada Instagrami mõju.
  • Kas teadsite, et 93% veebikülastustest algab otsingumootori kasutamisega ning 75% kasutajatest ei vaata otsingutulemuste esilehest kaugemale? 75% otsingumootorite turust kuulub Googlele, kus tehakse 5,5 miljardit otsingut päevas. Otsingumootorites optimeerimine (SEO) on tänaseks muutunud digitaalturunduse ühe olulisemaks osaks. 
  • Pärast ettevõtte külastust on kliendil võimalus jätta tagasisidet väga erinevatesse online keskkondadesse.  Viimastel aastatel on tänu Google My Businessi jõulisele arengule suurenenud tagasiside jätmine ka Eesti turul. Kas teadsite, et ligi 90% inimestest loeb regulaarselt neid tagasisidesid? ReviewPro on keskkond, kuhu koondatakse kokku kogu teie tagasiside digitaalne jalajälg. 

Ajakava

12:20 Kogunemine (ESTONIA Resort Hotel & Spa)

12:40 Tervitussõnad

12:45 Kasutajakogemus kodulehel – Mis see on ja kuidas sellega ise tegeleda? Mis on tänased veebilehtede ja nendel olevate broneerimissüsteemide probleemkohad just turisminduse valdkonnas? – Jaan MargusUX Estonia

13:45 SEO olulisus ja paiknemine kasutaja ostuteekonnal. Mis on põhilised vead mida SEO tegemisel tehakse ja kuidas neid vältida? Kuidas oma lehte hinnata? – Katrin Vilimaa-Otsing  – Turunduskoolitus

14:45-15:15 Kohvipaus

15:15 Facebooki reklaamimaailma tagatuba ja Pixel. Kuidas teha efektiivset sotsiaalmeedia turundust ning kuidas seda kõike eesmärgistatult mõõta? – Jaan Kruusma – 7Blaze

16:15 ReviewPro – Mida kliendid sinu teenusest teistele räägivad? ReviewPro on uus võimalus puhkaeestis.ee ettevõtja töölaual. – Imbi Lepik-Martinson – Visit Estonia

Seminaril osalemine on tasuta ning mõeldud Pärnu (Pärnu linn ja maakond) turismiettevõtjatele. Kui olete seminarile registreerunud ning ei tule kohale, siis Pärnumaa Arenduskeskus jätab endale õiguse esitada mitteilmumise arve tellitud kohvipauside eest (10€).

Kõik kohad seminarile on broneeritud. Kui soovite siiski osaleda, andke oma soovist teada hando@visitparnu.com ja paneme Teid ootejärjekorda.

Esinejad

Jaan Kruusma - 7Blaze

Jaan on 7Blaze üks asutajaid. Tegemist on Eesti ühe esimese sotsiaalmeedia agentuuriga, mis 9 aasta jooksul teinud koostööd lugematute ettevõttega (SEB, ACME Film, PÖFF, Maanteeamet, Bigbank, Coffee IN jne). Selle aja jooksul on juhendatud sadu tuhandeid eurosid Facebooki reklaamiraha. See suvi sai läbi viidud Siseministeeriumi Kriis.ee sotsiaalmeedia kampaania, mille raames jõuti iga nädal 200 000 eestlaseni ja nii kuus nädalat järjest. Jaan on koolitanud Eesti Rahvusringhäälingu tele- ja raadiokanaleid ning nende saatejuhte.

Koolitamise kohta ütles Jaan järgmist: "Kõige rohkem meeldib mulle koolitada väikeettevõtjaid, sest nemad on tihti ise oma ettevõtte reklaamnägu ja panevad kogu enda ihu ja hinge mängu!"

Katrin Vilimaa-Otsing - Turunduskoolitus

Katrin Vilimaa-Otsing on meedia alal tegev olnud juba 2010. aasta suvest. 9 aasta pikkuse karjääri sisse on jäänud koostöö nii suuremate meedia- kui ka loovagentuuridega. Põhiliselt on fookuses digiturundus, mõõtmine ja kõik sellega seonduv – seadistused, planeerimine, erinevad tööriistad ja programmid. Katrini ettevõte Turunduskoolitus OÜ on juba 3 aasta vältel keskendunud üldise turundusteadlikkuse tõstmisele läbi erinevate töötubade ja koolituste. Turunduskoolitus OÜ on Google poolt sertifitseeritud partner.

Jaan Margus- UX Estonia

UX Estonia on UX/UI disainiagentuur, mis sai loodud kahe endise Telia kasutajakogemuse eksperdi poolt rohkem kui 5 aastat tagasi. Tänaseks oleme Nielsen Norman Group'i poolt sertifitseeritud kasutajakogemuse disainerid. NNGroup on maailma juhtiv kasutajakogemuse disaini, uuringute ja konsultatsiooni ettevõte.
Omame koostöökogemust nii suurte rahvusvaheliste ettevõtet kui ka alles väikeste alustavate start-up ettevõtetega. Meil on head teadmised ärivaldkonnast, idee valideerimisest ning meie disainiprotsessi keskpunktis on alati lõppkasutaja, kellele keskendudes loome lihtsaid ja mugavaid kasutajaliidesed. Meie klientideks on Horticom, Fitlap, Symantec, Playtech, Ekspress Digital, EAS, Coop, Kinnisvara24, kv.ee, EAS (puhkaeestis.ee) jpt.

Imbi Lepik-Martinson - Visit Estonia

Visit Estonia eesmärk on suurendada Eesti kui reisisihi tuntust ning Eesti turismitoodete rahvusvahelist konkurentsivõimet. Lõpptarbijale suunatud turunduses tutvustame Eesti turismipakkumist kampaaniate, ajakirjanike pressireiside, turismimesside ja suhtekorralduse abil. Äriturunduses tutvustame Eestit turismimaana professionaalidele: reisikorraldajatele ja -büroodele, et laiendada nende pakettides Eesti ettevõtete ja sihtkohtade pakkumist. Imbi töötab VisitEstonia Pärnu kontoris ja tegeleb turismikvaliteedi arendusega

Käesolev seminar korraldatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi toetuse andmise tingimuste „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks“, EU51285 „Ettevõtluskeskkonna arendustegevused – turism“ raames.

Liitu meie uudiskirjaga

Eripakkumised ainult uudiskirjaga liitujatele!

Visit Pärnu uudiskiri koos eripakkumistega aitab sul veeta oma järgmise puhkuse Pärnus!